کد خبر: 704530 A

مدیر عامل شرکت گاز زنجان مطرح کرد:

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، گفت: نظارت و کنترل بر فشار گاز مصرفی و برقراری جریان مستمر گاز ضروری است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان موسی احمدلو،  از فعالیت 24 ساعته کشیک زمستانی خبر داد و گفت: با شروع فصل سرما، افزایش مصرف گاز و به منظور رفاه حال مشترکین، پایگاه کشیک شبانه روزی گاز زنجان آماده ارائه خدمات برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی برای مشترکین در سراسر استان است.

وی با بیان اینکه طرح کشیک زمستانی هر ساله از نیمه دوم ماه آبان شروع و تا پایان نیمه اول فروردین سال بعد فعال می شود، افزود: کنترل و حفاظت بیشتر از شبکه گاز استانی، انشعاب های نصب شده در نقاط مختلف استان و بررسی حجم مصرف گاز در زمان اوج مصرف را می توان از ماموریت های ویژه تعریف شده برای این طرح برشمرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به وظایف این پایگاه شبانه روزی تصریح داشت: ارسال اطلاعات مربوط به میزان مصرف گاز در شهرها، نیروگاه ها و صنایع عمده استان به ستاد، انجام هماهنگی های لازم در مورد بروز افت فشار گاز در مناطق مختلف و انجام اقدامات لازم در زمان ابلاغ اعمال محدودیت مصرف از دیگر اقدامات انجام شده توسط این پایگاه است.

 احمدلو با بیان اینکه به منظور مدیریت توزیع و اطلاع به هنگام از وضعیت جریان گاز، فشار، دما و ... در نقاط مختلف استان و اطلاع از روند مصرف شهرها، صنایع عمده و CNG ها با توجه به تعداد نقاط مصرف، از سال 1390 موفق به استقرار سیستم هوشمند مونیتورینگ در گاز زنجان شده ایم، تاکید کرد: شرکت گاز استان زنجان با استفاده از آخرین استانداردهای موجود و با راهنمایی کارشناسان ستاد پدافند غیر عامل کشور، سیستم مانیتورینگ ایستگاههای گاز را در سطح استان راه اندازی کرد تا در مواقع اضطرار از اتفاقات ناگوار مانند قطعی گاز کامل یک شهر یا صنعت عمده پیشگیری کند.

وی با اشاره به اینکه در سیستم مانیتورینگ، داده های مهمّ ایستگاه ها به وسیله بستری مناسب به مرکز کنترل؛ واقع در شرکت گاز استان زنجان ارسال شده و با توجّه به اهمّیّت بسترهای ارتباطی، در این پروژه سعی شده بسترهایی قابل اعتماد و امن‌مخابراتی با کمترین وابستگی به شبکه‌های‌خارجی‌مانند اینترنت،  GSM و GPRS ایجاد شود، اضافه کرد: با به کار گیری این سامانه، در هزینه های بسیاری اعمّ از نیروی انسانی، هزینه سرکشی به ایستگاه ها توسّط کارکنان و هزینه های ناشی از اندازه گیری نادرست گاز طبیعی صرفه جویی شده و در خصوص کشف سرقت و یا هدر رفت گاز طبیعی، نیز این سیستم بسیار پرکاربرد است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان؛ هدف از اجرای طرح کشیک زمستانی را حفظ و پایداری شبکه گازرسانی، حفاظت هر چه بیشتر از شبکه ها و انشعابات گاز استان، بررسی حجم مصرفی گاز مشترکین در زمان اوج مصرف، مقابله با ایجاد بحرانهای احتمالی در ارتباط با بروز حوادث در تأسیسات، افت احتمالی فشار گاز و ارائه خدمات مستمر، ایمن و مطلوب در خدمات رسانی به مشترکین بهره مند از گاز طبیعی با توجّه به برودت هوا و مشکلات احتمالیِ پیشرو عنوان کرد.

احمدلو از انتخاب نیروهای متخصص، با تجربه و فنی در اجرای این طرح زمستانی خبر داد و  گفت: با این اقدام، هنگام مواجه شدن با مشکلات فنی و یا افت فشار گاز، با بهره گیری از تجربیات و اطلاعات فنی کارکنان متخصص، تصمیمات لازم در راستای برطرف کردن مشکلات احتمالی اخذ می شود تا مشکلی در ارائه خدمات به مشترکین ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: علاوه بر پایگاه کشیک، پست امداد گاز نیز به صورت شبانه روزی مشغول سرویس دهی به مشترکین هستند و در این خصوص با پایگاه کشیک مستقر در اداره مرکزی همکاری تنگاتنگی دارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه مشترکین محترم در مواقع احساس خطر، هنگام نشت و استشمام بوی گاز یا قطع جریان گاز، می‌توانند با تلفن ۱۹۴؛ مرکز فوریت‌های‌حوادث گاز تماس گرفته و موضوع را با کارشناسان این شرکت در میان گذاشته و راهنمائی های لازم را دریافت کنند؛ افزود: از مشترکین و مصرف‌کنندگان گاز طبیعی تقاضا داریم نکات ایمنی را مورد توجه قرار داده و همچون همیشه؛ در خصوص صرفه‌جویی در مصرف این انرژی با این شرکت همکاری لازم را داشته باشند.

شرکت گاز استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر