کد خبر: 702436 A

در در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان زنجان، مطرح شد؛

استاندار زنجان، گفت: مردم جامعه باید نظارت بر بازار را کاملا احساس کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، فتح الله حقیقی استاندار زنجان، در دهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار و کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی استان زنجان، با تأکید بر اینکه نظارت درست و عملیاتی بر بازار حق طبیعی مردم است، گفت: باید جدی تر در نظارت بر بازار ورود کنیم.

استاندار زنجان با تاکید بر درج قیمت در روی کالاهای مورد نیاز مردم جامعه ، اضافه کرد: ضروی است که برای رفاه حال مردم نظارت دقیق بر بازار شب یلدا داشته باشیم.

وی در این باره افزود: مردم باید نظارت بر بازار را احساس کنند، و از مسئولان اداره تعزیرات حکومتی خواست آسیب شناسی بازار شب عید و یلدا را در فرصت باقی مانده از مشکلات احتمالی داشته باشند تا از بروز پیشگیری مشکلات بازار در استان پیشگیری شود.

استاندار زنجان، همچنین در رابطه با توزیع لاستیک ماشین الات سنگین در استان نیز، گفت: باید با تحلیل از وضعیت استان در مشکل نیاز به لاستیک ماشین های سنگین به وزارت صمت ارائه شود تا با حصول اطمینان لاستیک به دست مصرف کننده گان واقعی برسد.

 وی در زمینه توزیع گوشت قرمز و مرغ سفید  نیز، گفت: هر توزیعی که انجام می شود، مسئولان  باید توان نظارت برآن را هم داشته باشند.

عبدالله جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، نیز با اشاره به  آخرین وضعیت قیمت گوشت قرمز و توزیع گوشت منجمد و گوشت مرغ ، گفت: دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز و گوشت مرغ، افزایش بهای تمام شده تولید و محصولات دامی، در یک ماهه اخیر را سوء استفاده افراد سود جو، آزاد شدن صادرات مرغ و بروز اختلال در حمل نهاده های دامی در زنجان عنوان کرد.

جعفری،  همچنین  مشکل انتقال ارز برای واردات گوشت گرم گوسفندی و کاهش مقدار واردات در یک ماهه اخیر، را از جمله مشکلات  دراین راستا عنوان کرد و گفت:  قیمت هرکیلو گرم مرغ9800 است.

به گفته وی، در رابطه  با تولید گوشت قرمز در استان مشکلی در تولید وجود ندارد  مشکل اساسی در قاچاق دام زنده است.  

در ادامه این جلسه با اشاره به  وضعیت توزیع لاستیک ناوگان برون شهری و درون شهری توسط نماینده اداره راهداری استان، گفته شد که 4000 حلقه لاستیک ماشین سنگین نیازداریم که باید نسبت به تأمین آن اقدامات لازم صورت بگیرد.

مرتضی ممیزی، مدیر کل اداره تعزیرات حکومتی استان، نیز با اشاره به اینکه عملکرد این ارگان بستگی به عملکرد کاشفان و ناظران دارد، ادامه داد: مسولان استان زنجان روند مناسبی در رسیدگی به پرونده های تخلفات کالا و ارز داشته است.

استانداری زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر