کد خبر: 701384 A

جانشین فرمانده انتظامی زنجان خبر داد:

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف اشیای عتیقه تاریخی مربوط به دوره پیش از تاریخ «عصر آهن» توسط ماموران پلیس آگاهی شهرستان طارم خبر داد.

به‌گزارش ایلنا به نقل از پایگاه‌خبری پلیس، جعفر کردلو اظهارداشت: در پی کسب خبری مبنی بر خرید و فروش و نگهداری اشیای عتیقه توسط فردی در شهرستان طارم موضوع به طور ویژه در دستورکار ماموران پلیس قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با هماهنگی مقام قضایی متهم را در منزل شخصی شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه ماموران پس از دستگیری در بازرسی از منزل متهم یک ظرف سفالی آیینی «سه قسمتی» کشف که در استعلام از اداره میراث فرهنگی مشخص شد قطعه کشف شده مربوط به یک ظرف آئینی سه وجهی دوره پیش از تاریخ «عصر آهن» است، تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

کردلو با بیان اینکه ماموران انتظامی در راستای حفظ و حراست از میراث کهن کشور در همه عرصه‌ها و در همه اقصی نقاط کشور تلاش‌های مستمری دارند، گفت: شهروندان می‌توانند هرگونه مورد مشکوک و مظنون را به پلیس گزارش کنند.

جعفر کردلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر