کد خبر: 692008 A

معاون بنیاد شهید استان زنجان خبر داد:

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از پیگیری این بنیاد در اجرای ماده ۲ آیین‌نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا حیدری با اشاره به اقدامات صورت گرفته درباره اجرای ماده 2 آیین‌نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در زنجان اظهار کرد: این آیین‌نامه به استانداری، برای اطلاع‌رسانی مطلوب به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده است.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از آمادگی بیمه دی برای عقد قرارداد با دستگاه‌های اجرایی استان با هدف زیرپوشش قراردادن ایثارگران مشمول این طرح خبر داد و افزود: این موضوع نیز به دستگاه‌های اجرایی استان هم از طریق استانداری و هم از طریق بیمه دی استان اطلاع‌رسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته‌ای به منظور پیگیری بیمه تکمیلی شاغلین و بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی استان در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان تشکیل است، افزود: این کمیته تاکنون دو جلسه نیز در این باره به ریاست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برگزار کرده است.

حیدری درباره مصوبات جلسات برگزار شده در این زمینه توضیح داد: رایزنی و اطلاع‌رسانی طرح توسط حراست، بازرسی و ذی حسابی طی برگزاری نشست‌ها و جلسات پرسش و پاسخ با همطرازان خود در سایر ادارات و همچنین مقرر شد به دستگاه‌ها ابلاغ شده و شرکت‌های بزرگ استانی از سازمان برنامه و بودجه، توسط ذی‌حسابی استان مبنی بر اینکه این شرکت‌ها دولتی یا خصوصی تلقی می‌شوند، استعلام به عمل آمده و به ادارات شهرستان ابلاغ شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در ادامه از پیگیری بیمه تکمیلی شاغلین و بازنشستگان ایثارگر دو سازمان جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش خبر داد و افزود: با توجه به کثرت شاغلین و بازنشستگان ایثارگر در این دو سازمان، پیگیری‌های لازم توسط معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران مرکز صورت می‌گیرد.

وی همچنین در خصوص ایثارگرانی که دارای مشکلات درمانی خاص و نیاز به اقدامات درمانی فوری هستند، تصریح کرد: بیمه تکمیلی شاغلین و بازنشستگان ایثارگری که نیاز به اقدامات درمانی فوری هستند، توسط کمیته بیمه تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت ویژه پیگیری می‌شود تا از خدمات لازم مغفول نمانده و اقدامات مورد نیاز برای این افراد صورت گیرد.

حیدری یادآور شد: ماده 2 آیین‌نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران طبق جلسه هیأت وزیران در مورخ 11 مهرماه سال جاری و به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب شده است. 

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان اضافه کرد: طبق این مصوبه از ابتدای آبان ماه سال‌جاری همه دستگاه‌های اجرایی موظفند از محل سرجمع اعتبارات مصوب و در قالب تخصیص اعتبار ابلاغی نسبت به تأمین و پرداخت هزینه بیمه درمان تکمیلی ایثارگران و افراد تحت تکفل ایشان اعم از شاغل یا بازنشسته در دستگاه مربوط اقدام کنند.

وی تصریح کرد: این مصوبه مشمول همسران و والدین شهدا که شاغل و بازنشسته دستگاه‌ها می‌شوند است، لیکن شامل افرادی که حقوق بازنشستگی از بنیاد دریافت می‌کنند، نخواهد شد.

حیدری تاکید کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با برگزاری جلسات با سازمان برنامه و بودجه و استانداری در تلاش است این آیین‌نامه به نحو احسن و در راستای کمک به ایثارگران استان در همه دستگاه‌های اجرایی استان اجرا شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در پایان اضافه کرد: فرزندان و همسران شهدا و جانبازان بالای 70 درصد و افراد تحت تکفل آنها در انتخاب بیمه تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران یا بیمه ادارات شاغل مخیر هستند.

بنیاد شهید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر