کد خبر: 691166 A

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان خبرداد:

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به برنامه های هفته کتاب در زنجان ، گفت: 530 عنوان برنامه به مناسبت هفته کتاب در استان زنجاناجرا می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، امیرعلی نیک بخش، در جمع خبرنگاران، گفت: امسال بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب با شعار«حال خوش خواندن» در استان با 530 برنامه اجرا می شود. 

وی با بیان اینکه جوامعی که دارای خوانش بیشتر و علم کافی هستند کمترین آسیب های اجتماعی را دارند، گفت: برای صدور انقلاب اسلامی به جهانیان بایستی به علم مسلح شویم. 

وی همچنین اضافه کرد: تعداد اعضای کتابخانه ها از 77 هزار نفر در سال گذشته به 80 هزار و 422 نفر با رشد 4.4 درصد رسیده است.

این مسئول در استان زنجان، با اشاره به اینکه تعداد کتاب کتابخانه های استان زنجان در مهر سال گذشته یک میلیون و 199 هزار کتاب بود که در مهر امسال به یک میلیون و 280 هزار با رشد 6.6 درصدی افزایش یافته است، گفت: تعداد کتاب های به امانت گرفته شده از سوی اعضا در سال گذشته بیش از 966 هزار جلد بود که امسال به 964 هزار رسیده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان زنجان خاطرنشان کرد: تعداد کتابخانه های عمومی استان در سال گذشته 92 باب بود که امسال به 95 باب کتابخانه افزایش یافته است .

IMG11173906

وی با اشاره به زیباسازی 25 کتابخانه عمومی استان زنجان خاطرنشان کرد: این اقدام با 700 میلیون تومان اعتبار انجام شده است.

نیک بخش به برنامه های سال 97 و افزایش 9 درصدی تعداد اعضای کتابخانه های عمومی استان زنجان اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی ها برای افزایش 9 درصدی  تعداد اعضای واقعی هر کتابخانه انجام شده است.

به گفته وی، احداث هشت باب کتابخانه در طی امسال، سال آینده و سال 99 در دستور کار نهاد کتابخانه های عمومی استان زنجان است که از این تعداد چهار باب کتابخانه ثابت در شهرستان های ابهر، خرمدره، طارم و قیدار ، سه باب کتابخانه توسط شهرداری با عنوان کتابخانه خانه محله احداث می شود، همچنین  در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان زنجان مقرر شده تا سال 1400 تعداد 5 کتابخانه سیار افزوده شود.

نیک بخش با اشاره به اینکه امسال باید 10 درصد به منابع کتابخانه های عمومی استان زنجان اضافه شود، تصریح کرد: مردم سال گذشته 115 هزار جلد کتاب اهداء کردند و در 6 ماهه امسال هم 50 هزار جلد کتاب اهدایی داشتیم و امیدواریم امسال از سال گذشته هم بیشتر شود.

به گفته مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان زنجان امسال 474 نشست کتابخوانی در زنجان برگزار خواهد شد و در این نشست ها کتاب های مختلفی برای اعضای تشریح می شود.

نیک بخش با اشاره به اجرای 250 برنامه نشست کتاب در استان اشاره کرد و گفت: نشست های ویژه کتابخوانی با حضور گروه های مختلف اجرا می شود که در این راستا10 نشست ویژه پیش بینی شده که 4 مورد انجام شده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه سه نشست کتابخوان تخصصی برای فلسفه، تاریخ و ادبیات در نظر گرفته شده است، گفت: 450 نشست مدرسه ای در نظر گرفته شده است که 50 درصد آن انجام شده است.

وی با یادآوری اینکه 310 عنوان کتاب به صورت هفتگی و ماهانه معرفی شده است، افزود: امسال 142 مسابقه مکتوب کتابخانه ای انجام شده است که یکی از این مسابقات، مسابقه رضوی بود که 26 هزار نفر شرکت کننده و 300 برگزیده داشتیم که در هفته کتاب تجلیل می شود.

نهاد کتابخانه های عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر