کد خبر: 690489 A

ایرج احمدی تاکید کرد:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان از شناسایی شش بخش صنعتی و گردشگری در استان زنجان برای تشکیل خوشه خبر داد و گفت: تشکیل خوشه و توسعه آنها می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی و برطرف کردن مشکلات ایفا کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ایرج احمدی امروز با اشاره به ایجاد مرکز طراحی کفش اظهار داشت: با همکاری خوشه کفش هیدج، سایت تخصصی طراحی و مدلسازی کفش در هیدج راه‌اندازی شده است که علاوه بر برگزاری دوره‌های تخصصی مدل‌سازی، خدمات مشاوره به متقاضیان ارایه می شود.

وی با اشاره به اینکه خوشه‌های شناسایی شده در استان زنجان شامل فرش دستباف، کفش، روی، چاقو، مسگری و گردشگری است ابراز کرد: حمایت از تشکیل خوشه های صنعتی جزو اولویت های شرکت شهرکهای صنعتی استان است و در این راستا تا کنون 3 خوشه روی، فرش دستباف و کفش هیدج تشکیل گردیده اند که دو خوشه روی و فرش دستباف به سرانجام رسیده است و خوشه کفش هیدج نیز سال آخر فعالیت خود را سپری می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با اشاره به اتمام مهلت قرارداد خوشه فرش دستباف بیان کرد: خوشه فرش دستباف زنجان کارهای مهمی در تحول این صنعت در استان انجام داده و هم اینک به ذی‌نفعان تحویل داده شده است.

وی به تشکیل کنسرسیوم صادراتی فرش با همکاری نهادهای مربوط اشاره کرد و گفت: 15 تاجر و تولیدکننده عضو این کنسرسیوم هستند و خط مشی‌هایی برای توسعه صادارت در آن ارائه می‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه پس از واگذاری خوشه فرش به ذی‌نفعان، اتاق بازرگانی و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز می‌توانند حمایت‌های خود را برای توسعه بازارهای هدف ادامه دهند بیان کرد: با این کار به نوعی سفارش‌پذیری افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در مورد خوشه کفش ابراز کرد: این خوشه سال سوم فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد و در طول این مدت دستاوردهای مهمی برای صنعت کفش در استان داشته است.

وی برگزاری تورهای نمایشگاهی را یکی دیگر از اهداف خوشه کفش عنوان و تصریح کرد: به منظور آشنایی تولید کنندگان کفش با فناوری های جدید و تبادل تجربیات با سایر تولید کنندگان؛ خوشه کفش هیدج با حمایت شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان اقدام به برگزاری تورهای بازدید از نمایشگاههای مرتبط خارجی و داخلی کرده است.

احمدی در پایان اظهار داشت: وب سایت خوشه کفش هیدج نیز در دست طراحی است که با راه اندازی آن، امکان سفارش آنلاین محصولات فراهم خواهد شد.

شرکهای صنعتی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر