کد خبر: 676545 A

رئیس دادگستری استان زنجان تاکید کرد:

رئیس کل دادگستری استان زنجان با تاکید بر لزوم دادرسی عادلانه در جریان رسیدگی به پرونده‌ها گفت: دادرسی عادلانه وظیفه دستگاه قضا در استان زنجان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت ‍‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، در دیدار با روسا، دادستان های حوزه های قضایی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه‌های قضایی استان اظهار کرد: باید از کسانی که در گذشته تلاش کردند به نیکی یاد کنیم تا کار ما برکت داشته باشد .

رئیس دادگستری استان زنجان بیان کرد: امام حسین (ع) در کلام نورانی می فرماید "اگر می‌خواهید به یک هدفی برسید مسیری که انتخاب می کنید اگر نادرست باشد به مقصد نمی رسید و بایستی برای رسیدن به هدف‌ها معیار صحیح و شرعی انتخاب کرد.

وی اولویت‌های دستگاه قضایی استان را دو مقوله دادرسی عادلانه و احیای حقوق عامه برشمرد و افزود: در این دو موضوع بایستی اقدامات عملی و اثر گذار به عمل آید و در پایان سال ارزیابی از میزان موفقیت و عملکرد صورت گیرد .

رئیس شورای قضایی استان زنجان اتقان آراء را زیرساخت دادرسی عادلانه برشمرد و خاطرنشان کرد: دادرسی عادلانه بخش اصلی وظیفه ماست که روسای حوزه های قضایی و دادستان‌ها بایستی به امر دادرسی عادلانه اهتمام کنند.

صادقی نیارکی پاسخگو بودن به کارکنان و مردم را یک تکلیف و وظیفه برشمرد و عنوان کرد: ارتباط با مردم و مسئولان خصوصا ائمه جمعه استان مورد توجه همگان باشد چرا که ائمه جمعه صاحبان تریبون و محل رجوع مردم هستند و انها منویات رهبری را تبیین می کنند و مورد احترام هستند.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان خطاب به روسای حوزه های قضایی و دادستانها گفت: اقدامات و فعالیت‌های حوزه های قضایی بایستی جهت انعکاس به مرکز ارسال شود  تا مردم و مسئولین در جریان خدمات و اقدامات دستگاه قضایی قرار گیرند که امر اطلاع رسانی مورد تاکید رهبر انقلاب نیز هست.

دادگستری استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر