کد خبر: 675053 A

محمد سلگی در زنجان:

رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز دومین موج پیمایش مصرف کالاهای فرهنگی کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: خوشبختانه نوسانات ارز تغییر محسوسی در مصرف کالاهای فرهنگی نداشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد سلگی، رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه‌شب (9 مهر) در حاشیه افتتاح نهمین نمایشگاه کتاب ناشران سراسر کشور و سومین نمایشگاه مطبوعات استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پژوهش فرهنگ، هنر و ارتباطات سه پژوهشکده وزارت ارتباطات است که اولویت هر بخش در سایت به صورت جداگانه بیان شده است.

وی از آغاز دومین موج پیمایش مصرف فرهنگ کالاهای کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تا قبل از پایان امسال موج چهارم پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان هم عملیاتی می‌‌شود.

این مقام مسئول در ادامه به اجرای طرح بررسی الحاق ایران به کنوانسیون«برن» و بحث سواد رسانه‌ای اشاره کرد و گفت: آشنایی بیشتر مردم در این حوزه هم از دیگر اقدامات وزارت ارشاد است.

سلگی با یاداوری اینکه مرکز افکار سنجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم دو دوره تحقیقات انجام داده است، گفت: اولویت این تحقیقات با مسائل فرهنگی می باشد.

رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی دیگر از اقدامات وزارتخانه در حوزه فرهنگ و هنر را حمایت از پایان نامه هایی با این مضامین خواند و گفت: ده ها کتاب با این موضوع هم در سال منتشر می شود.

سلگی با بیان اینکه نوسانات ارز می تواند در مصرف کالاهای فرهنگی از سوی مردم تاثیرگذار باشد، گفت: مردم در اولویت نخست نیازهای اولیه خود را تامین می کنند ولی تاکنون تغییرات محسوسی در زمینه افت مصرف فرهنگی در کشور احساس نشده است.

رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز امیدواری برای عبور از این بحران و بازگشت مردم به کتاب و کتابخوانی گفت: عرصه کتاب و کتابخوانی فعالیت خودش را ادامه می دهد چرا که فرهنگ نیاز اصلی بشر است و تمام شدنی نیست.

ارز استان زنجان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارتخانه هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر