کد خبر: 672378 A

با حضور رئیس سازمان نظام صنفی یارانه ای کشور؛

ششمین نمایشگاه الکامپ با شعار«پیش به سوی ایران دیجیتال با تولید ایرانی» شامگاه دیروز با حضور رئیس سازمان نظام صنفی یارانه ای کشور و جمعی از مسئولان استان در محل نمایشگاه کاسپین زنجان آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، کلیم الله شعبانی سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری زنجان اظهار کرد: در آینده ای نه چندان دور نخستین مرکز رشد فضای مجازی کشور در استان زنجان راه انداری می‌شود.

شعبانی با بیان اینکه این مرکز به زیرساخت های IT مجهز است، گفت: برای رسیدن به جایگاه واقعی در حوزه فناوری اطلاعات باید تلاش کرد.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه رشد قابل توجهی در این حوزه در استان زنجان شده است، گفت: در عصری که دنیا از تجارت سنتی به تجارت الکترونیکی روی آورده است، نیازمند رشد در این حوزه هستیم.

شعبانی به فراهم بودن زیرساخت های فناوری اطلاعات در استان زنجان تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید اسناد بالادستی برنامه های حمایت از فناوری اطلاعات وجود دارد.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری زنجان خاطرنشان کرد: نخستین مرکز رشد فضای مجازی در کشور در زنجان راه اندازی می شود که مرکزیت آن با زنجان است که برای همین منظور زمینی هم اختصاص یافته است.

در ادامه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان بر ضرورت ارائه خدمات به صورت الکترونیکی تاکید کرد و گفت: ایران در سال 2018 میلادی از رتبه 106 به رتبه 86 در این عرصه ارتقا پیدا کرده است.

فرخی در پایان سخنان خود، با بیان اینکه ارتقای ایران در شاخص های ارتباط مخابراتی و دسترسی آنلاین، کارآفرینی، امکانات ارتباطی و سرمایه انسانی است، خاطرنشان کرد: در شاخص توسعه و سرمایه انسانی در جایگاه خوبی قرار داریم ولی باید در شاخص ارتباط مخابراتی و دسترسی آنلاین خود را به رتبه 50 برسانیم.

الکامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر