کد خبر: 251265 A

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در جمع را هپیمایان زنجان:

گزینه روی میز نظام اسلامی، حضور مردم، مکتب عاشورا، امام حسین(ع) حسین و ابوالفضل العباس است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: تا زمانی که مردم و رهبری حرکت نکردند، در احوال، برنامه‏‌ها، کشور و جامعه مردم تغییری به وجود نیامد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت‎الاسلام سید علی محمد شهیدی، در جمع راهپیمایان زنجان با تبریک یوم‎الله ۲۲ بهمن و تقدیر و تشکر از حضور مردم زنجان اظهار داشت: سیل خروشان مردم زنجان که برای لبیک‌‏گویی به مقام معظم رهبری در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند، قابل تحسین است.

حجت‎الاسلام شهیدی با بیان اینکه در قرآن قانون کلی و عمومی وجود دارد که این قانون برای همه ما سرنوشت‏‌ساز، حرکت‏‌آفرین و هشدار دهنده است، افزود: این قانون به همه مردم اعلام می‎کند که سرنوشت هر قوم، جامعه و مردمی به دست خودش است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، تغییر وضعیت هر قومی را بوسیله خود مردم دانست و یادآورشد: عزت و ذلت مردم با دست خودشان رقم می‎خورد و همه مردم این دو مقوله را از طریق خودشان تغییر می‎دهند.

حجت‌الاسلام شهیدی با اشاره به اینکه سیطره آمریکا بر کشور، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی موجب شده بود تا حکومتی دست نشانده و غلام حلقه به گوش در کشور حکومت کند، تصریح کرد: تا زمانی که مردم و رهبری حرکت نکردند، در احوال، برنامه‏ها، کشور و جامعه مردم تغییری به وجود نیامد.

این مقام مسئول کشوری در زنجان، در بخشی از سخنان خود خاطر نشان شد: از سال ۴۲ امام خمینی(ره) با سخنرانی‎ها، رهنمودها و اعلامیه‎ها حرکت بزرگی را آغاز کرد و مردم نیز پشت سر امام حرکت کرده و در سال ۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، در واقع حمایت، حرکت و جوشش مردم موجب این پیروزی شد.

حجت‎الاسلام شهیدی با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حکومتی دست‏‌نشانده توسط آمریکا بر سر کار بود و شخص اول کشور غلام حلقه به گوش آمریکا و انگلیس بود، افزود: در چنین جامعه‌‏ای اجازه رشد به نخبگان جامعه داده نمی‏‌شد و نخبگان توسط ساواک تهدید می‏‌شدند.

وی ادامه داد: در دوران پهلوی، مستشاران آمریکایی در سراسر کشور حضور داشتند و وضعیت خفقانی بر کشور حاکم بود اما امام خمینی(ره) با اعلامیه‎ها و سخنرانی‎ها جامعه را روشن و آگاه کرد و مردم به صحنه آمده و در همه شهرها از امام حمایت کردند.

حجت‏الاسلام شهیدی با بیان اینکه سخنان امام به گونه‎ای بود که مردم سخن امام را سخنی الهی می‎دانستند و با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، دنبال امام حرکت کرده و موجب پیروزی انقلاب اسلامی شدند، یادآور شد: از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی‏‌های استکبار جهانی با انقلاب آغاز شد چرا که انقلاب پدیده‏ای نو، مذهبی، اعتقادی بود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به توطئه‎های دشمنان در سال‎های مختلف علیه نظام اسلامی به ویژه جنگ تحمیلی گفت: در دوران امام خمینی(ره) و بعد از آن، مقام معظم رهبری توطئه‏‌های دشمنان همواره کامل بوده است و رهنمودها و حمایت‏‌های امام در دوران جنگ و بعد از آن درایت مقام معظم رهبری عامل اصلی ادامه روند انقلاب اسلامی بود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: توطئه‏‌های فرهنگی دشمنان علیه نظام اسلامی همواره وجود داشته و امروز هم ادامه دارد و رهبری مردم را هدایت کرده و امروز بقای ما مدیون رهبری است.

حجت‏‌الاسلام شهیدی عامل دوم پیروزی و بقای انقلاب اسلامی را حضور مردم عنوان کرد و افزود: حضور مردم در صحنه است که موجب عقب‏‌نشینی دشمن می‏‌شود، چرا که دشمن منتطر است تا مردم را نسبت به نظام اسلامی سرد کند.

وی با بیان اینکه در ابتدا، استکبار جهانی، انرژی هسته‎ای را به عنوان حق مسلم مردم ایران قبول نمی‏‌کرد، خاطرنشان کرد: اما به دلیل حضور مردم در صحنه موجب شده تا دشمن امروز به مذاکره با ایران راضی شده و پای میز مذاکره بنشیند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در دوران دفاع مقدس، کشورهای مختلفی از صدام حمایت می‏‌کردند اما حضور با اعتقاد مردم در جبهه‌‏های حق علیه باطل موجب شد تا دشمن در این دوران به اهداف خود نرسد.

حجت الاسلام شهیدی تصریح کرد: حضور همه اقشار مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» را در اثر فداکاری ایثارگران دیروز است چرا که آنها جنگیدند و رزمیدند تا ما امروز آسایش و امنیت داشته باشیم.

وی اعتقاد مردم را سومین عامل پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن دانست و افزود: اعتقاد مردم موجب شد تا در صحنه حاضر شده و سیلی محکمی به دشمنان بزنند اگر امروز دنیا علیه اسلام قیام کرده و کاریکاتور و عکس و نوشته علیه اسلام چاپ می‎کنند، برای مبارزه با اسلام است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: باید همه گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم، رهبری برای ما عزت آفریده و ستون خیمه انقلاب اسلامی است چرا که عزت ما از امام و دین اسلام بوده است.

حجت‎الاسلام شهیدی افزود: دولت در خصوص مسئله هسته‏ای نظر مقام معظم رهبری را می‏گیرد، خط قرمز ما در زمینه انرژی هسته‏ای حقوق ملت است، دولت هیچ‏‌گاه اجازه نمی‌دهد این حقوق تضییع شود.

وی در پایان سخنان خود، تاکید کرد: باید همه افراد جامعه گوش به فرمان مقام معظم رهبری بوده و نباید نومید و مایوس شویم آمریکا و اوباما هر چه می‏‌خواهند بگویند گزینه روی میز ما ملت همیشه در صحنه است.

استقلال امام حسین ایران بنیاد شهید و امور ایثارگران جامعه دین عاشورا کاریکاتور نظام اسلامی ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر