کد خبر: 222059 A

در محل اداره کل منابع طبیعی استان زنجان؛

دومین جلسه توجیهی آموزشی کارگروه انفال(سفیران انفال) با حضور کلیه اعضای انفال، معاونان و مسوولان منابع طبیعی استان برگزار شد. در این جلسه حجت السلام والمسلمین میرقاسمی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی پیرامون اهمیت انفال و ضرورت انفال سخنرانی کردند.

مدیر آموزش و ترویج اداره کل, گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی است و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان, حجه الاسلام و المسلین رحیمی نیا، مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه اداره کل به تشریح وظایف سفیران انفال و اهداف شکل گیری این کارگروه پرداختند.

وی، با اشاره به اینکه دنیا و جهان هستی نهایت زیبایی است و این زیبایی جهان آفرینش در نظام مند بودن آن است، افزود: برای جلوگیری از تخریب تابلوهای زیبای آفرینش همه وظیفه دارند با آن مقابله کنند و طلاب و روحانیون در این امر وظیفه خطیرتر دارند.

از آنجایی که در نزد خداوند فاسد محبوب نیست، مفسد هم محبوب نخواهد بود و آنهایی که نابودکنندگان زمین، جنگل و مرتع مفسد هستند.

در ادامه محمدرضا گلمحمدی، مدیر آموزش و ترویج اداره کل به تشریح وضعیت موجود منابع طبیعی در سطح کشور و زنجان پرداخت و گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی است و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

وی، با تاکید بر صیانت مردم از مراتع در مقابل حریق، حضور روحانیون را در جمع منابع طبیعی فرصت مناسب و مغتنم دانست.

اهداف کارگروه فرهنگی و تبلیغی انفال تبیین مساله انفال و مال امام زمان(عج)، توجه دادن روستاییان به سمت ضرورت لقمه حلال، ایجاد انگیزه برای ایجاد مناطق اقتصادی، همکاری اداره کل منابع طبیعی، هدف حفاظت و توسعه منابع طبیعی و ایجاد روحیه اقتصادی در روستاییان برای مشارکت در طرح های توانمندسازی محیط و مناطق زندگی است.

اداره کل منابع طبیعی استان زنجان امام زمان ثروت جنگل جهان زمین زیبایی منابع طبیعی ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر