کد خبر: 200504 A

با حضور استاندار زنجان صورت گرفت؛

" زنان؛ پیشاهنگان تغییر " با حضورکارشناسان کشورهای هند‍، ژاپن، استرالیا، بنگلادش، تایلند و نپال در زنجان برگزار شد.

استاندار زنجان گفت: یکی از دستاوردهای مشترک تمامی این تلاش‌ها ارتقاء شاخص‌های رشد و توسعه در تمامی بخش‌هاست که این موضوع بدون مشارکت همه مردم قابل تحقق نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، جمشید انصاری در سمینار بین‌المللی توان افزایی و توانمند سازی زنان اظهار داشت: مشارکت بانوان در امر آموزش، بهداشت و اشتغال از اهم برنامه‌های توسعه پایدار محسوب میشود.

استاندار زنجان با بیان این مطلب که توسعه پایدار، یکی از مباحثمهم برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد(UNDP) است، گفت: این سازمان برنامه‌های مناسبی برای کار‌شناسان سایر کشور‌ها فراهم کرده است.

استاندار زنجان عنوان کرد: یکی از دستاوردهای مشترک تمامی این تلاش‌ها، ارتقاء شاخص‌های رشد و توسعه در تمامی بخش‌هاست که این موضوع بدون مشارکت همه مردم قابل تحقق نخواهد بود.

انصاری با بیان این موضوع که بانوان نیمی از جمعیت جامعه را شامل می‌شوند، گفت: مشارکت بانوان در امر آموزش، بهداشت و اشتغال از اهم برنامه‌های توسعهپایدار محسوب می‌شود.

مقام عالی استان خاطر نشان کرد: این نگاه که زنان توانایی برابر با مردان ندارند و فقدان بهره‌مندی بانوان از تمامی امکانات کشور می‌تواند موانع جدی در برنامه ریزی توسعه کشور ایجاد کند.

استاندار زنجان تصریح داشت: تفاوت بین زن، مرد به هیچ عنوان قابل قبول نیست لذا برنامه ریزان و مدیران توسعه پایدار می‌توانند با شناسایی توانایی و قابلیت زنان فرصت مناسبی را برای اشتغال بانوان و توسعه کشور فراهم آورند.

انصاری اظهار داشت: جمهوری اسلامی طی ۳۵ سال گذشته تجربیات موفقی در این عرضه کسب کرده لذا این دستاورد‌ها می‌تواند زمینه توان افزایی بانوان سایر کشور‌ها را تسهیل سازد.

استاندار زنجان در پایان تاکید داشت: انتقال و اشتراک تجربیات کار‌شناسان کشورهای حاضر درسمینارمیتواند زمینه توفیق اهداف همایش را محقق سازد.

مرکز تعالی توان افزایی بانوان اتحادیه اعتبارات کشاورزی و روستایی آسیا و اقیانوسیه(آپراکا) که در بانک کشاورزی ایران مستقر است با هدف تبادل دانش و تجربیات حفاظت محیط زیست، کاهش فقر توان افزایی زنان اشتغال جوانان و توسعه پایدار در کشور‌ها فعالیت دارد.

سمینار بین المللی توان افزایی زنان به میزبانی سرپرستی بانک کشاورزی استان زنجان به مدت سه روز از ۹ شهریور ماه با حضورکار‌شناسان کشورهای هند‍، ژاپن، استرالیا، بنگلادش، تایلند و نپال برگزار می‌شود.

اشتغال ایران تایلند حفاظت محیط زیست زنان ژاپن شاخص کشاورزی استرالیا هند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر