کد خبر: 186857 A

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زنجان:

الگوهای استخراج شده از قرآن موجب شکل‌گیری سبک زندگی متعالی می شود که در شان خلیفه‌اللهی انسان باشد.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: انسان طبیعتا اجتماعی است و لازمه اجتماعی بودن داشتن الگو است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از از زنجان، محمد مهدی احمدی دیشب در آئین مراسم اختتامیه نخستین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری استان زنجان و مراسم تجلیل از خادمان و فعالان قرآنی استان زنجان اظهار داشت: جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری استان‌ها ماهیت قرآنی است.

وی با اشاره به اینکه اخذ الگو از قرآن کریم بهترین الگو برای سبک زندگی توام با سعادت است، تصریح کرد: انسان طبیعتا اجتماعی است و لازمه اجتماعی بودن داشتن الگو است.

این مسئول با بیان اینکه قرآن بهترین الگو برای انسان‌ها محسوب می‌شود، یادآور شد: قرآن کتاب هدایت انسان‌ها و راهنمای عمل برای آن‌ها است.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه قرآن دو نوع نگاه نسبت به انسان‌ها دارد، افزود: در نگاه خدایی انسان مظهر زیبایی است.

احمدی با بیان اینکه در نگاه فرشته انسان از منظر زشتی مورد توجه قرار می‌گیرد، ادامه داد: در این نوع نگاه فرشته زشتی‌های انسان را می‌بیند.

وی بر ضرورت استفاده اخلاقی از نگاه خداوندی به انسان تاکید کرد و گفت: استفاده اخلاقی موجب می‌شود انسان از منظر زیبایی مورد توجه قرار گیرد.

جامعه آشفته دچار اختلال می‌شود

این مسئول یادآور شد: اگر با نگاه زیبایی به جامعه توجه شود، همه افراد در کنار هم با اعتماد به یکدیگر زندگی می‌کنند و اگر غیر از این باشد، جامعه آشفته بوده و جامعه دچار اختلال می‌شود.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت جریان‌سازی قرآنی در جامعه تاکید کرد و یادآور شد: این جریان‌سازی باید خروجی مناسب داشته باشد.

احمدی خاطرنشان کرد: الگوهای استخراج شده از قرآن موجب شکل‌گیری سبک زندگی متعالی می شود که درشان خلیفه‌اللهی انسان باشد.

تجلیل از خادمان و فعالان قرآنی

در مراسم اختتامیه این جشنواره از محمد حسین صائینی به عنوان خادم قرآن در رشته تفسیر، قاسم جعفری به عنوان خادم قرآن، علی عبدالحسین‌زاده به خاطر کتابت قرآن و مهدی اکبری به عنوان خادم قرآن تجلیل شدند.

همچنین از فعالان رسانه‌ای این جشنواره ملک ناز نجفی از پایگاه خبری - تحلیلی موج رسا، فاطمه حیدری، خبرگزاری فارس، نازنین موسوی خبرگزاری ایکنا و سارا خدا کرمی خبرگزاری تسنیم تقدیر شد.

در این مراسم از عبدالله مرادی و کبری قربانی به عنوان پیشکسوت قرآنی و دست‌اندرکاران نخستین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری استان زنجان تقدیر شد.

استان زنجان جامعه رسانه زیبایی سبک زندگی فرهنگی و هنری قرآن قرآن کریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر