کد خبر: 163518 A

مدیرعامل آبفای زنجان خبر داد:

مدیرعامل آبفای زنجان گفت: کیفیت آب شرب استان زنجان به طور روزانه، ماهانه و سالانه سنجش می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان زنجان، گفت: طی یک سال گذشته در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان هزار و ۹۷۳ مورد آزمون میکروبی در شبکه توزیع و مخازن توسط این شرکت انجام گرفته که تعداد موارد آزمون بیشتر از حد استانداردی است ک ما الزام به رعایت آن هستیم.

به گزارش ایلنا از زنجان، مسلم پورنصرت، امروز با اعلام این خبر با اشاره به مطلب فوق افزود: تعداد آزمون کلر باقیمانده ازشبکه توزیع و مخازن طی سال گذشته بیش از ۴۲ هزار مورد است که این تعداد در سطح استان حدود۵۰ درصد بیشتر از حد استاندارد(بر مبنای جمعیت تحت پوشش) است.

وی با اشاره به اینکه تامین آب سالم و بهداشتی از مهم‌ترین اهداف شرکت آب و فاضلاب شهری است، افزود: کیفیت آب منابع تولیدی، شبکه توزیع و مخازن از طریق انجام آزمون‌های شیمیایی و فیزیکی، میکروبی و ریز آلاینده‌ها(سموم مواد آلی، فلزات سنگین، تری هالومتان‌ها) به صورت روزانه، ماهانه، فصلی و سالانه سنجش می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: در مجموع چهار باب آزمایشگاه میکروبی و شیمیایی در استان زنجان فعالیت می‌کند.

پور نصرت با اشاره به اینکه ۹۹.۹ درصد از جمعیت شهری استان زنجان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری هستند، گفت: ۲۳۱ هزار و ۷۰۰ خانوار مشترک تحت پوشش این شرکت هستند.

وی فرسودگی کنتورهای آب مشترکین، عمر بالای کنتور‌ها و فرسودگی شبکه توزیع و انشعابات غیرمجاز را از دلایل مهم در هدر رفت آب در استان عنوان کرد و یادآور شد: باید اعتبارات مورد نیاز برای ترمیم شبکه انتقال آب استان صورت بگیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان باید با تخصیص اعتبار برای اصلاح شبکه توزیع و کنتورهای خراب و همچنین اصلاح کنتورهای آب و اصلاح خط انتقال و راهکارهای قانونی برای مقابله با انشعابات غیرمجاز صورت گیرد.

پورنصرت افزود: برای انجام عملیات آبرسانی شهر زنجان به اعتبار ویژه‌ای نیازمند هستیم در صورت عدم تخصیص اعتبار برای آبرسانی شهر زنجان با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

آب و فاضلاب استان زنجان استاندارد پوشش شرکت آب و فاضلاب فلزات کیفیت زنجان آب سنجش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر