کد خبر: 158379 A

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان, گفت: هنر خود را در قالبهاب مختلف هنری از قبیل نظم, نثر, معماری, گاهی تجلی رنگها وخطاطی وغیره خودرا در افراد بروز می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان، گفت: بیان حدیثفراق هرگز تعطیل نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت الاسلام علی خاتمی، امروز در مراسم دیدار با هنرمندان حوزه هنری استان زنجان، با بیان اینکه هنر به نوعی بیان حدیثفراق است، افزود: این حدیثفراق ادامه دار است.

حجت الاسلام خاتمی، با اشاره به ابعاد گوناگون بروز هنر در افراد هنرمند، گفت: این هنر خود را در قالبهاب مختلف هنری از قبیل نظم، نثر، معماری، گاهی تجلی رنگ‌ها وخطاطی وغیره خودرا در افراد بروز می‌دهد.

نماینده ولی فقیه وامام جمعه زنجان، در ادامه هنر را، راه ابراز عواطف واحساسات بر‌تر هنرمندان در جامعه بیان کرد وافزود: بیان حدیثفراق هرگز تعطیل نخواهد شد.

وی، با بیان اینکه هنر در برهه‌ها وزمانهای مختلف خود را به گونه‌های مختلف نشان می‌دهد، اظهار داشت: همه فعالیتهای هنری برای زندگی، زنده ماندن و زندگی بخشیدن است و اوج هنر را رسیدن هنرمند به تعالی دانست.

امام جمعه زنجان، اوج تعالی وتربیت هنر را با عطر ولایت همنوا دانست وتصریح کرد: همه هنرمندان برای متعالی شدن وبرانگیختن عواطف واحساسات در جامعه نقش اساسی دارند.

وی، هنرمند متعالی و متعهد را در راستای گام برداشتن در ادامه راه نورانی زمان‌شناسی مهم ارزیابی کرد وافزود: هنر این هنرمندان در قالبهای مختلف هنری در جامعه حائز اهمیت است.

حجت الاسلام خاتمی در ادامه با اشاره به نقش اساسی هنرمندان ایران در شرایط امروز کشور، افزود: ادبیات مقاومت وپایداری امروز با زبان هنر بزرگ‌ترین پاسخ خود را با هنربه ابرقدرتهای جهان داده است.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان در پایان، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در این راستا، تصریح کرد: برای امور فرهنگی هنری در جامعه باید تمامی دستگاه‌ها وارگان‌ها ومسئولین همکاری و اقدامم نمایند وهنرمندان هم باید در ماندگاری هنر متعالی بکوشند.

ادبیات استان زنجان امام جمعه ایران جامعه جهان فرهنگی هنری معماری ولی فقیه هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر