کد خبر: 128164 A

سال آینده انجام می‌شود:

یکی از قوی‌ترین کاوش‌های باستان‌شناسی مردان نمکی چهرآباد زنجان از سال آینده در این زمینه برای ادامه کاوش‌ها استارت زده خواهد شد.

مدیر کل میراثفرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: یکی از قوی‌ترین کاوش‌های باستان‌شناسی مردان نمکی چهرآباد زنجان از سال آینده در این زمینه برای ادامه کاوش‌ها استارت زده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، یحیی رحمتی، مدیر کل میراثفرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، امروز چهارشنبه(۲۰) آذر، در گفتگو با خبرنگار ایلنا در زنجان، با اشاره به اهمیت از سرگیری ادامه مطالعات و کاوش‌های باستانی در معدن نمک چهرآباد زنجان گفت: هیئت آلمانی به صورت مشترک با ایران در حال کاوش و مطالعه مردان نمکی در زنجان بودند که از سال آینده شاهد مرحله‌ای جدید از این کاوش‌ها خواهیم بود.

مدیر کل میراثفرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، با بیان اینکه این پژوهش‌ها در معدن نمک منحصر به فرد جهان در حوزه داخلی با مشارکت پژوهشکده سازمان میراثفرهنگی گردشگری و صنایع دستی، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر ارگان‌ها صورت می‌گیرد افزود: یکی از قوی‌ترین پژوهش‌ها از سال آینده در این زمینه برای ادامه مطالعه و کاوش کلید خواهد خورد.

رحمتی در ادامه با اشاره به برگزاری جدید‌ترین جلسه با هیئت آلمانی کاوشگر در این زمینه به میزبانی میراثفرهنگی گردشگری وصنایع دستی استان زنجان تصریح کرد: در این راستا تفاهنامه‌ای برای اجرای وشروع مرحله بعدی کاوش‌ها از سال آینده استارت زده خواهد شد.

این مقام مسئول در استان زنجان در پایان با بیان اینکه مرحله تکمیلی ونهایی این کاوش در سطح بین المللی و ملی سال‌های متمادی طول خواهد کشید افزود: معدن نمک چهر آباد زنجان در روستای نزدیکی زنجان منبع بسیار غنی اطلاعات باستان‌شناسی و مردم‌شناسی در حوزه‌های مختلف تاریخی ایران در سطح کشور و جهان محسوب می‌شود.

استان زنجان ایران باستان شناسی باستانی جهان دانشگاه علوم پزشکی گردشگری گردشگری و صنایع دستی مردان معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر