کد خبر: 1125547 A

مدیرکل بهزیستی استان زنجان، از توزیع ۱۰ دستگاه اکسیژن ساز اهدایی صندوق جمعیت سازمان ملل خبر داد و گفت: دستگاه ها با توجه به نحوه فعالیت و تعداد مددجویان در مراکز، به صورت رایگان در اختیار مراکزقرار گرفت.

به گزارش ایلنا از زنجان، محمد محمدی قیداری، مدیرکل بهزیستی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۱۰ دستگاه اهدایی، ۵ دستگاه در بین مراکز سالمندان، ۲ دستگاه آسایشگاه روانی بیماران مزمن و ۳ دستگاه نیز در مراکز شبانه روزی توانبخشی نگهداری افراد دارای معلولیت بالای ۵۷ سال توزیع شد.

 محمدی قیداری، با بیان اینکه سالمندان تحت پوشش بهزیستی مقیم در مرکز و تمامی مددجویان مراکز شبانه روزی به طور کامل واکسیناسیون شده اند افزود: ۱۲۴ نفر از پرسنل این مراکز نیز همراه مددجویان واکسینه شدند.

این مقام مسئول، ادامه داد: برای همه مددجویان ساکن در این مراکز مانند مراکز شبانه کودکان، سالمندان و مراکز روزانه همه موارد بهداشتی و محدودیت ورود و خروج  توسط پرسنل مراکز انجام می‌شود  همچنین برای این مراکز ملاقات‌های عمومی و بازدید کنسل شده است.

وی با بیان اینکه در مناطق قرمز پذیرش مددجویان ممنوع است، تاکید کرد: در مناطق سفید و زرد پذیرش مددجویان جدید نیز تحت پروتکل خاص و انجام تست‌های pcr انجام می‌شود و پس از پذیرش مددجو به مدت دو هفته در اتاق قرنطینه است و پس از آن وارد سایر بخش‌ها و فضای عمومی می‌شود، در مناطق سفید و زرد که به مناطق قرمز نیز تبدیل شده‌اند قطعا از پذیرش جدید مددجو به جز افرادی که با حکم قضایی پذیرش می‌شوند و شامل افراد مجهول‌الهویه هستند، ممانعت می‌شود.

مدیر کل بهزیستی استان در پایان اضافه کرد: برای حفظ سلامتی مددجویان مقیم در مراکز شبانه روزی، خانواده ها می توانند به صورت تلفنی با آنها ارتباط بگیرند، حتی به خیرین اعلام شده که در شرایط فعلی تنها به صورت غیرحضوری می توانندبه این مراکز خدمات ارائه نمایند و ویزیت بیماران در منزل نیز کنسل شده و مرخصی کودکان بی سرپرست برای رفتن نزد اقوام نیز لغو شده است.

انتهای پیام/
مدیرکل بهزیستی استان زنجان/دستگاه اکسیژن/خیرین /آسایشگاه/ بیمارا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر