کد خبر: 1124538 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، گفت: امسال ۱۵ طرح آبرسانی با اعتباری افزون بر ۲۶۹ میلیارد ریال در استان زنجان به بهره برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

به گزارش ایلنا ا ززنجان، علیرضا جزء قاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان درجمع خبرنگاران اظهار کرد: از این تعداد طرح 211 میلیارد ریال افتتاح و 58 میلیارد ریال کلنگ زنی خواهد شد که به این ترتیب گام بزرگی در توسعه زیرساخت های آبرسانی استان به ویژه در بخش روستایی برداشته می شود.

جزء قاسمی بااشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 269 میلیارد ریال طرح های آبرسانی در استان زنجان طی هفته دولت، افتتاح مخازن ذخیره آب در روستاهای کهلا، حی، استرود، سقرچین و زاغج به تعداد 5 باب با حجم 1600 متر مکعب در شهرستان خدابنده از جمله این طرح ها است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: اجرای بیش از 32 کیلومتر عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب و بیش از 11 کیلومتر خط انتقال در روستاهای شهرستان خدابنده نیز از دیگر طرح هایی است که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی بیان داشت: بهره برداری از دو باب مخزن ذخیره آب به حجم 550 متر مکعب، بیش از 10 کیلومتر خط انتقال و 12 کیلومتر شبکه توزیع آب در روستاهای قلتوق، قره تپه، و قبله بلاغی با اعتبار 53 میلیارد ریال نیز از جمله طرح هایی است که طی هفته دولت در شهرستان زنجان انجام می شود.

جزءقاسمی گفت: در شهرستان طارم نیز، مخزن 300 متر مکعبی روستای آستاکل به همراه 3.7 کیلومتر شبکه توزیع با اعتباری افزون بر 16 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: افتتاح یک واحد ایستگاه پمپاژ و بهره برداری از 4 کیلومتر خط انتقال در روستای سنبل آباد از توابع شهرستان سلطانیه با اعتباری معادل 12 میلیارد ریال نیز از دیگر طرح هایی است که امسال در هفته دولت انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، تجهیز و راه اندازی یک حلقه چاه در روستای عمیدآباد از توابع شهرستان ابهر و بهره برداری از یک حلقه چاه آب و 1.3 کیلومتر خط انتقال در روستای اوچ تپه شهرستان ایجرود را از دیگر طرح های قابل افتتاح شرکت آبفا استان زنجان در هفته دولت برشمرد.

وی افزود: آیین آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب شرب به شهرک گلشهر کاظمیه به طول 6 کیلومتر و با اعتبار 50 میلیارد ریال و کلنگ زنی ایستگاه پمپاژ روستای قروه در شهرستان ایجرود از دیگر برنامه های شرکت آب و فاضلاب در هفته دولت سال جاری است.

انتهای پیام/
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان/طرح آبرسانی/کلنگ زنی/گام ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر