کد خبر: 1082873 A

معاون نیروی انسانی شرکت ایران ترانسفو زنجان در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی این استان، در خصوص احداث و ایجاد کتابخانه خیّری وسیار، قول مساعد داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، به نقل از روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان به همراه سیروس نعمتی، معاون امور اداری و مالی اداره کل با هدف توسعه همکاری ها با کوروش دربندی زاده، معاون منابع انسانی و پشتیبانی گروه صنعتی ایران ترانسفو دیدار و گفت و گو کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان، در این دیدار، گزارشی از کتابخانه های عمومی استان ارائه داد و گفت: در حال حاضر ۱۰۰ باب کتابخانه عمومی در استان مشغول خدمات رسانی به شهروندان است.

وی،  با اشاره به فعالیت ۱۰۰ کتابخانه عمومی در استان، گفت: ۹ باب از این کتابخانه‌ها توسط خیّرین ساخته شده است.

 نیک‌بخش ادامه داد: در حال حاضر سه کتابرسان در شهرستان‌های زنجان، ماه‌نشان و خدابنده فعال است،  دو کتابرسان سیار در شهرستان‌های ابهر و طارم در آینده ای نزدیک کار خود را آغاز خواهند کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان،  با اشاره به اینکه طرح کتابرسان سیار با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی و ایجاد علاقه‌مندی به مطالعه و آشنایی دانش‌آموزان با محیط کتابخانه اجرا می‌شود، اضافه کرد: در واقع کتابخانه سیار واسطه ارتباطی مناسبی به منظور اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات کتابخانه‌ای در مناطق کم‌جمعیت یا دورافتاده محسوب می‌شود که با یک دستگاه خودروی مجهز به کتاب و امکانات فرهنگی و هنری می‌توان امکانات فرهنگی متنوعی را به مخاطبان ارائه کرد.

همچنین در این دیدار، کوروش دربندی زاده، معاون نیروی انسانی شرکت ایران ترانسفو زنجان، گفت: کتاب همواره در تمامی دوره‌ها و زمان‌ها کمک حال بشر بوده است، تا آدمی با اندیشه‌های سالم در مسیر درست زندگی گام بر دارد.

وی،  با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخانه در زندگی روزمره، افزود: اگر خوب دقت کنیم می‌توان اندیشه‌های درست را از درون یک کتاب بیرون کشید و آن رابه عنوان یک الگوی درست در زندگی، قرار داد.

دربندی زاده،  در باره تلاش برای ایجاد کتابخانه خیّری و سیار از محل معافیت مالیاتی در استان زنجان قول مساعد داد.

شرکت ایران ترانسفو بزرگ ترین تولیدکننده و صادرکننده ترانسفورماتور تحت لیسانس شرکت زیمنس آلمان در خاورمیانه است. این شرکت عضو سندیکای صنعت برق ایران است.

در دیدار مدیرکل و معاون شرکت ایران ترانسفو زنجان/مدیر کل کتابخان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر