کد خبر: 1080688 A

استاندار زنجان:

استاندار زنجان از تاخیر معاونت اقتصادی استانداری در خصوص تدوین نقشه راه ستاد رفع موانع تولید استان زنجان گفت: قطعی بدون برنامه برق واحدهای تولیدی را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، فتح‌اله حقیقی، استاندار زنجان، در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان، با انتقاد از عدم تهیه و تمدید نقشه راه برای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، تاکید کرد: معاونت اقتصادی استانداری تا به امروز باید نقشه راه را برای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تدوین می‌‌کرد.

به گفته استاندار زنجان، در بازدید‌ از واحدهای صنعتی خیلی از موارد توسط سازمان صمت اعلام شده است که به دلیل نداشتن نقشه راه و برنامه‌ریزی مناسب مورد توجه قرار نگرفته که باید این موارد، مورد بررسی و اقدامات موثر انجام شود.

وی، با اشاره به یکی از مشکلات در استان، ادامه داد:  محصولات تولیدی واحدهای صنعتی در داخل استان استفاده نمی‌شود که باید استفاده از محصولات تولیدی استان به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

حقیقی، با بیان اینکه در افزایش قیمت گاز و برق واحدهای ذوب در گروه واحدهای صنعتی قرار دارد ، تصریح کرد: شرکت گاز باید در اعمال افزایش هزینه‌ها این واحدها را در گروه واحدهای صنعتی لحاظ کند.

به گفته استاندار زنجان، قطعی بدون برنامه برق واحدهای تولیدی را با مشکل مواجه می‌کند.

محمدرضا آبی‌پور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان، نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اخیرا بخشنامه‌ای در حوزه آب و برق در استان زنجان داشتیم اظهار کرد: با توجه به کمبود بارندگی‌ها با مشکل تولید برق از طریق نیروگاه‌های آبی مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه باید قطعی برق با برنامه باشد و به صورت برنامه‌ریزی شده اتفاق بیفتد تصریح کرد: سرمایه‌گذاری‌های زیادی در برخی از واحدهای صنعتی اتفاق افتاده که قطعی بدون برنامه‌ برق برای این واحدهای صنعتی مشکل ساز شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با تاکید براینکه در حال حاضر نیز اعلام کردند قطعی برق در برخی از واحدهایی که سرمایه‌گذاری‌های بزرگی انجام داده اتفاق می‌افتد ابراز کرد: این اقدام باعث متضرر شدن واحدهای بزرگ صنعتی می‌شود.

وی، یادآورشد: شرکت توزیع برق و برق منطقه‌ای باید براساس تفاهم‌نامه با سازمان صمت قطعی برق را به صورت هماهنگ شده انجام دهند.

آبی‌پور، افزود: باید برنامه‌ریزی‌های قطعی برق به صورت هدفمند باشد و زمان قطعی آن نیز به برخی از واحدهایی که احتمال آسیب دیدن آن‌ها وجود دارد، اعلام شود.

جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان/استانداری زنجان / حقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر