کد خبر: 1039208 A

استاندار زنجان:

استاندار زنجان، با بیان اینکه مسئولان در صدد کمک و تعامل برای برگزاری بهترین شکل انتخابات ۱۴۰۰ هستند، گفت: وظیفه ما حفظ و صیانت از آراء مردم است.

به گزارش ایلنا از زنجان، فتح الله حقیقی، در جلسه ستاد انتخابات استان زنجان، گفت: در سایه اعتماد انتخابات استان زنجان در مراحل قبل به خوبی برگزار شده است.

استاندار زنجان، با تاکید بر آسیب شناسایی انتخابات در مراحل گذشته ، تاکید کرد: آسیب شناسی باید به صورت عملیاتی باشد و نه شعاری و ظرف ۱۰ روز آینده نیز نتیجه و راهکار‌های آن ارائه شود.

حقیقی، دراین خصوص، اضافه کرد: در بحث انتخابات شوراها، باید تمهیدی برای روستاهای که در دوره‌های گذشته کاندیدای نداشتند اندیشیده شود. 

به گفته استاندار زنجان،هیچ مسئولی حق ندارد به بهانه انتخابات از وظایف مقابله با کرونا شانه خالی کند.

استاندار زنجان با بیان اینکه در برگزاری انتخابات پیش رو تلاش خواهیم کرد ارکان انتخابات را پیاده کنیم گفت: باید دستوالعمل‌های لازم از زمان قبل از شروع انتخابات تا پسا انتخابات صادر و اقدامات لازم در این زمینه اجرا شود.

وی، ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی کشور توجه به سیستم الکترونیکی و بررسی مشکلات موجود در این زمینه حائز اهمیت است.

استاندار زنجان، در این خصوص، خبر از رفع مشکل فیبر نوری زنجان- طارم و نقطه کور محور تهم چورزق با نصب دکل تا زمان انتخابات داد و گفت: در حال حاضربرخورداری روستاها ی استان از اینترنت پرسرعت از ۶۵ به ۸۶ درصد رسیده و تلاش داریم این میزان تا پایان اردیبهشت به ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

استاندار، همچنین تصریح کرد: همه تلاش ما این است که با کمک و تعامل انتخابات ۱۴۰۰ به بهترین شکل برگزار شود و وظیفه ما حفظ و صیانت از آراء مردم است.

معاون سیاسی استانداری زنجان نیز در ادامه تاکید کرد: ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و مراجعه حضوری به فرمانداری‌ها و بخشدار‌ها فقط برای ثبت نام قطعی و تحویل رسید نهایی خواهد بود.

مرادی، در پایان اضافه کرد: بر اساس زمان‌بندی انجام شده و اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات کشور، ثبت نام از داوطلبان انتخابات شورا‌ها در شهر هااز روز چهارشنبه مورخ ۲۰ اسفند ماه امسال و در سطح روستا‌ها و تیره‌های عشایری از روز دوشنبه مورخ ۱۶ فروردین سال ۱۴۰۰ آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

استاندار زنجان/ ستاد انتخابات /آسیب شناسی انتخابات/ کرونا ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر