کد خبر: 244237 A

مولاوردی:

موضوع تعیین شاخص‌های استاندارد خانواده سالم و پیشنهاد آن به دنیا در دستور کار معاونت امور زنان و سازمان ملی استاندارد قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده طی امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با سازمان ملی استاندارد از تعریف استاندارد در حوزه خانواده سالم خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهین‌دخت مولاوردی در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سازمان ملی استاندارد گفت: این چارچوب همکاری بر اساس تحقق مواد ۲۳۰ قانون پنجم توسعه تعریف شده است و امیدواریم این تفاهم نامه بتواند همکاری میان این دو نهاد را که از نظر سیاستگذاری و ستادی مشابه یکدیگر هستند، گسترش دهد.

وی ادامه داد: توجه به جاری‌سازی عدالت جنسیتی در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، تدوین استانداردهای فرهنگی و اجتماعی در حوزه زنان و خانواده و با اولویت‌های استاندارد خانواده و…از جمله موضوعات مورد توجه قرار گرفته در این تفاهم‌نامه است.

معاون رئیس جمهور افزود: با وجود آنکه انتظار می‌رود؛ سازمان استاندارد بیشتر در ارتباط با مسائل مادی فعالیت داشته باشد، اما پرداختن به مسائل اجتماعی نیز از جمله اقدامات این سازمان است که در همین راستا موضوع تعیین شاخص‌های استاندارد خانواده سالم و پیشنهاد آن به دنیا در دستور کار معاونت امور زنان و سازمان ملی استاندارد قرار گرفته است.

مولاوردی ادامه داد: همچنین در راستای تفاهم‌نامه این معاونت با مرکز ملی آمار نیز قصد داریم که شاخص‌هایی را در ارتباط با حوزه زنان و خانواده و توسعه انسانی تدوین کنیم تا جوامع مختلف از طریق آن بتوانند مورد مقایسه قرار بگیرند. همچنین استاندارد سازی محصولات بومی و محلی نیز در مفاد این تفاهم نامه گنجانده شده است.

استاندارد خانواده رئیس جمهور ریاست جمهوری زنان شاخص فرهنگی و اجتماعی قانون سالم تعیین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر