کد خبر: 975127 A

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرد: تا پایان سال ۵ فروند هواپیمای ۷۳۷ به ناوگان این شرکت افزوده می شود.

به گزارش ایلنا از  شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، کاپیتان مهدی قادری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانفشانی‌ها وایثارگری‌های شهداء،رزمندگان، آزادگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس اظهارداشت : با ورود این تعداد هواپیمای جدید میانگین عمر ناوگان هوایی کاهش قابل توجهی یافته و موجب کاهش هزینه های جاری شرکت نیزخواهد شد.

وی افزود: برای خرید این هواپیماها پیش بینی لازم صورت گرفته و این موضوع در بودجه سال ۹۹ شرکت به جهت تأمین منابع دیده شده است.

کاپیتان قادری در ادامه به موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و گفت:  به دلیل بسته شدن مرزهای هوایی و کاهش شدید مسافرت ها ، زیان اقتصادی فراوانی به صنعت هوایی ایران و جهان وارد شد اما تلاش کردیم با بهره مندی صحیح از پتانسیل های موجود و با مدیریت زمانبندی انجام تعمیرات و بازرسی های فنی الزامی در دوران زمینگیری هواپیماها و افزایش ناوگان آماده به خدمت ، براین مشکلات غلبه نماییم.

وی یادآورشد: با شیوع ویروس کرونا درصنعت هوانوردی برای اولین بار بسیاری از هواپیماهای جهان زمین گیرشدند وبرخی شرکت های بزرگ نیز تا مرز ورشکستگی پیشرفتند.

وی اظهارداشت: علی رغم بروز این مشکلات ، شرکت آسمان با تشکیل منظم جلسات کارگروه شرایط اضطراری (ERP) از ابتدای اسفند ماه و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی ، در تمام این ایام خدمت رسانی به مردم را متوقف نکرد.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کر د: آسمان اولین شرکتی بود که به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به غربالگری و توزیع بسته های بهداشتی در پروازها نمود .

خبر خوش برای بازنشستگان

کاپیتان قادری در ادامه از پیش بینی منابع مالی پرداخت باقیمانده پاداش پایان خدمت بازنشستگان عزیز خبر دادند .

به گفته وی درپی شیوع ویروس کرونا و ضرر وزیان هنگفت درحوزه حمل ونقل، ستادملی مقابله باکرونا تسهیلاتی را برای جبران بخشی از خسارت ایرلاین ها اختصاص داد و مقرر گردید تا اینتسهیلات به شرکت ها پرداخت شود لیکن اینوعده برای تعدادی از زیر مجموعه های صنعت هوایی هنوزمحقق نگردیده است.

ایشان تصریح کرد : در این خصوص بانک‌های عامل نیز به ایرلاین‌ها معرفی شده و پرداخت این تسهیلات در مراحل انجام امور اداری مربوطه و تضامین بانکی میباشد و امیدواریم هرچه سریعتر با مرتفع گردیدن موانع ، این امر محقق گردد .

وی گفت : با توجه به همزمانی پرداخت پاداش پایان خدمت عزیزان بازنشسته در پایان سال ۱۳۹۸و شیوع ویروس کرونا در اسفندماه و کاهش شدید درآمد صنعت هواپیمایی ، متاسفانه امکان پرداخت کامل مطالبات ایشان میسر نگردید و با تامین منابع مالی از محل تسهیلات مذکور ، قطعاً پرداخت تمامی مطالبات این قشر عزیز در اولویت اقدام می باشد .

ایران و جهان جهان خدمت رسانی به مردم ویروس هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر