کد خبر: 768432 A

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه مشارکت با بخش خصوصی به کاهش قیمت مسکن می‌انجامد، گفت: نقش دولت در ساخت و سازها غیر مستقیم و صرفا به عنوان تسهیل کننده امور است. بدین معنا که مشارکت بخش خصوصی با دولت به کاهش قیمت تمام شده ساخت و سازها و حل مشکلات مسکن بخشی از مردم خواهد انجامید.

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به محدود بودن منابع اراضی دولتی بر تاثیر آن بر قیمت تمام شده ساخت و ساز و قیمت کلی مسکن ،گفت: ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی از سوی بخش‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی   راهی برای کنترل قیمت مسکن، مدیریت ساخت و ساز و رونق تولید مسکن در بازار فعلی است.

مدیر عامل  سازمان ملی زمین و مسکن: همچنین از عزم جدی وزارت راه و شهرسازی در اتمام مسکن مهر تا پایان سال ۹۸ خبر داد و گفت: به غیر از پروژه‌های مسکن مهری که دارای مشکلات و درگیری‌های حقوقی هستند مابقی پروژه‌ها تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.

وی پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر و پروژه‌های طرح اقدام ملی را در مجموع ۹۰۰ هزار واحد مسکونی عنوان کرد و این تعداد را معادل نیاز یک سال بازار مسکن کشور دانست.

 

 

مشارکت بخش خصوصی در کاهش قیمت مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر