کد خبر: 709996 A

معاون وزیر راه اظهار امیدورای کرد؛

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در دیدار با سفیر هند در تهران گفت: انتظار داریم با آغاز اپراتوری شرکت هندی در بندر چابهار، شاهد بازگشت لاینرهای اصلی کشتیرانی دنیا به ایران باشیم.

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در دیدار با سائوراب کومار، سفیر هند در تهران با اشاره به برگزاری موفق اولین نشست کمیته پیگیری اجرایی سازی موافقتنامه چابهار و شروع به کار رسمی شرکت هندی IPGL به عنوان اپراتور بندر چابهار گفت: یکی از اهداف فعالیت اپراتوری شرکت IPGL که برای سازمان بنادر نیز اهمیت بالایی دارد، موضوع «بازاریابی، جذب کالا و افزایش ترافیک بار» در بندر چابهار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، همایش بین المللی با عنوان روز چابهار  (Chabahar Day)که قرار است ۲۶ فوریه (۷ اسفند سال جاری) با حضور کلیه گروه های ذی ربط با فعالیت در بندر چابهار برگزار شود را یکی از رویدادهای مهم پیش رو عنوان و ابراز امیدواری کرد: شرکت IPGL  بتواند در این رویداد حضور پررنگی داشته باشد و پتانسیل های بالای بندر چابهار را جهت جذب سرمایه گذاری و فعالیت بیشتر به نمایش بگذارد.

وی همایش روز چابهار را فرصت بسیار مناسبی برای حضور صاحبان کالا، تجار، شرکت های بارفرابر، خطوط ملی و بین المللی کشتیرانی از کشورهای ایران، هند، افغانستان و سایر کشورهای علاقه مند دانست و تاکید کرد: یکی از اهداف اصلی قرارداد چابهار، ورود و پذیرش لاینرهای بزرگ و بین المللی در این بندر است.

به گفته راستاد، لازمه رسیدن به این هدف راه اندازی و استقاده از تجهیزات مناسب پذیرش کشتی های بزرگ و تخلیه و بارگیری در این بندر است که امیدواریم با ادامه روند فعالیت‌های شرکت اپراتوری هندی، شرایط برای حضور و پذیرش لاینرهای بزرگ در چابهار محقق شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: توسعه همکاری های اقتصادی بین سه کشور ایران، هند و افغانستان برای سازمان بنادر بسیار حائز اهمیت است و استفاده از پتانسیل‌های بالای بندر چابهاردر تسهیل این رویکرد بسیار موثر می تواند باشد.

در این دیدار همچنین سایر موضوعات مرتبط میان طرفین که می تواند روند فعالیت ها و نهایی سازی موافقتنامه چابهار را تسهیل بخشد مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون وزیر راه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر