کد خبر: 618327 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه هیچ یک از اپراتورهای بنادر ایران تحریم نیستند، گفت: ارگان های نظامی در بنادر ایران فعالیت تجاری ندارند.

محمد راستاد،مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر اپراتوری وابسته به نیروهای نظامی در بنادر تجاری فعال است؟ گفت: ارگان‌های نظامی در بنادر تجاری کشور فعال نیستند و اغلب اپراتورها شرکت‌های وابسته به بخش خصوصی هستند.

وی با تاکید بر اینکه اپراتورهای بخش خصوصی در تمام بنادر شمال و جنوبی کشورمان فعال هستند، گفت: اپراتوری بنادر تجاری را در شرایط رقابتی به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا این روند در بخش پروژه‌های عمرانی و زیرساختی بنادر هم جاری است، گفت: سیاست سازمان بنادر این است که از حداکثر توان شرکت‌های داخلی استفاده کند و واگذاری‌ها برای اجرای پروژه‌های زیرساختی به صورت فراگیر به پیمانکاران داخلی واگذار شده است.

راستاد با بیان اینکه متناسب با حجم پروژه‌ها ییمانکاران مختلفی در بنادر فعال بودند، اظهار داشت: اخیرا بزرگترین توسعه فاز سه بندر شهید رجایی به یک پیمانکار کاملا خصوصی سپرده شده است و این نشان می‌دهد که سازمان بنادر هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از توان بخش خصوصی در اجرای زیرساخت‌های کشور ندارد.     

رییس سازمان بنادر همچنین درباره تحریم برخی از شرکت‌های اپراتوری گفت: هیچ مشکلی در ارتباط با اپراتورها و پیمانکارانی که در کشور فعال هستند از نظر محدودیت‌هایی که منجر در اختلال فعالیت‌ها شود، نداریم.

سازمان بنادر و دریانوردی تایدواتر محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر