کد خبر: 1160098 A

در گزارش شیپور؛

گزارش جامع شیپور از وضعیت املاک ایران منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی وبسایت شیپور، برای اولین بار در ایران یک پلتفرم، کامل‌ترین گزارش حوزه املاک در ایران را منتشر کرده است. این گزارش با نگاهی ۳۶۰ درجه به املاک مسکونی، اداری، تجاری، باغ و زمین، انواع معاملات خرید و فروش و رهن و اجاره را در تمام استان‌های ایران بررسی کرده است.

در گزارش املاک شیپور، ۶ ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مورد بررسی قرار گرفته و مبنای آن تحلیل و پایش آگهی‌های ثبت شده در این وبسایت است.

این گزارش علاوه بر وضعیت قیمت املاک مسکونی، اداری، تجاری، باغ و زمین با نگاهی به وضعیت رشد هر منطقه، داده‌های خوبی برای افرادی که تمایل دارند در حوزه املاک سرمایه‌گذاری کنند ارائه می‌دهد.

مطابق با داده‌های این گزارش، گران‌ترین محله مسکونی تهران زعفرانیه با متوسط قیمت هر متر مربع ۱۱۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان است. این درحالی است که متوسط قیمت هر متر مربع خانه در تهران ۳۲ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان و ارزان‌ترین محله، بهشت زهرا با متوسط قیمت هر متر مربع ۹ میلیون و ۸۶۱ هزار تومان است.

گران‌ترین استان بعد از تهران، هرمزگان (به دلیل وجود جزیره کیش) است با متوسط قیمت هر متر مربع ۲۴ میلیون و ۴۰۸ هزار تومان و بیشترین رشد قیمت املاک مسکونی را استان یزد با ۱۱۵ درصد رشد تجربه کرده است.

این گزارش اطلاعات خوبی برای طرفداران سرمایه‌گذاری در شمال کشور دارد؛ قیمت خرید باغ و زمین در استان‌های مازندران و گلستان در مقایسه با املاک مسکونی رشد بیشتری را تجربه کرده، درحالی‌که در استان گیلان املاک مسکونی نسبت به باغ و زمین شاهد افزایش قیمت بیشتری بوده است. استان مازندران با ۹۸ درصد رشد، بیشترین افزایش قیمت در باغ و زمین شمال کشور را دارد.

مجموع متراژ تمام آگهی‌های املاک ثبت شده در شیپور در ۶ ماه اول امسال، ۳ برابر مساحت شهر اصفهان و مجموع قیمت آن‌ها ۱.۵ برابر بودجه سال جاری کشور است.

از آن‌جایی که شیپور سهم قابل توجهی در بازار آگهی‌های املاک کشور دارد، این گزارش نمایی روشن از وضعیت بازار املاک کشور و فضایی شفاف و آگاهانه برای کاربران و فعالان حوزه املاک فراهم کرده است.

انتهای پیام/
ایران خرید و فروش روابط عمومی زمین شیپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر