کد خبر: 239562 A

با تصویب شورای پول و اعتبار؛

شورای پول و اعتبار با درخواست بانک مسکن مبنی بر افزایش سقف فردی تسهیلات فروش اقساطی ناشی از سهم‌الشرکه بانک در تسهیلات مشارکت مدنی اعطایی از محل حساب صندوق پس‌انداز ساخت مسکن معادل اصل تسهیلات اعطایی(حداکثر تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال) به همراه سود دوران مشارکت مدنی، موافقت کرد.

شورای پول و اعتبار با تسهیلات اعطایی(حداکثر تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال) به همراه سود دوران مشارکت مدنی، موافقت کرد.

به گزارش ایلنا، شورای پول و اعتبار در هزار و صد و نودمین جلسه خود که در تاریخ ۱۵ دی ماه ۹۳ برگزار شد، تصمیمات زیر را در بخش مسکن اتخاذ کرد:

۱ - شورای پول و اعتبار با درخواست بانک مسکن مبنی بر افزایش سقف فردی تسهیلات فروش اقساطی ناشی از سهم‌الشرکه بانک در تسهیلات مشارکت مدنی اعطایی از محل حساب صندوق پس‌انداز ساخت مسکن معادل اصل تسهیلات اعطایی(حداکثر تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال) به همراه سود دوران مشارکت مدنی، موافقت کرد.

۲ - شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر از ۲۵۰ به ۳۰۰ میلیون ریال، صرفاً برای طرح‌های نیمه‌تمام بانک‌های عامل(با اولویت طرح‌های در شرف اتمام که به تشخیص بانک عامل با افزایش سقف فردی مربوطه به اتمام می‌رسند، با هدف تبدیل عقد مشارکت مدنی به فروش اقساطی و تسریع در وصول اقساط تسهیلات اعطایی) موافقت کرد.

ضمن اینکه بانک مسکن نیز تا سقف کلی مصوب شورای پول و اعتبار مورخ هشتم بهمن ماه ۹۲(به میزان ۵۰۰،۰۰۰ میلیارد ریال) می‌تواند نسبت به افزایش سقف فردی یادشده اقدام کند.(سقف فردی یادشده مشمول طرح‌های تکمیل شده بانک مسکن که هنوز تبدیل به فروش اقساطی نشده‌اند ازجمله برای ۲۹۳،۴۲۰ واحد بانک مسکن نمی‌شود.)

۳ - شورای پول و اعتبار پیشنهادهای ارائه شده توسط بانک مرکزی را به شرح ذیل، مورد تصویب قرارداد.

درخصوص مصوبه شماره ۹۰۴۵۳ / ت۵۱۱۶۶ه مورخ هشتم آبان ۹۳، هیات وزیران جهت احیاء بافت‌های فرسوده شهری:

۱ - با سقف‌های فردی ۵۰۰،۴۰۰ و ۳۰۰ میلیون ریال به ترتیب برای کلان شهرها، ‌ مراکز استان و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر شهرها برای ساخت واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده موافقت به عمل آمد.

۲ - با افزایش سقف ودیعه مسکن در قالب عقد جعاله صرفاً برای تسهیلات موضوع این مصوبه، تا مبلغ حداکثر ۲۰۰ میلیون ریال موافقت کرد.

۳ - تسهیلات یاد شده در مصوبه دولت در چارچوب نرخ‌ها و سایر ضوابط مصوب شورای پول و اعتبار قابل اعطا خواهد بود و در صورت تخصیص و پرداخت یارانه ازسوی دولت، ‌یارانه مذکور از طریق دستگاه متولی مربوطه مستقیماً به متقاضی پرداخت خواهد شد.

بانک مرکزی پول دولت دی ماه شورای پول و اعتبار مسکن مسکن مهر یارانه سقف تسهیلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر