کد خبر: 238433 A

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

هر مسئولی در هر جایگاهی باید ضمن شناسایی اهداف دولت و نظام، با اشراف کامل به مسایل سیاسی، اقتصادی و بین المللی، مجموعه تحت پوشش خود را مدیریت کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان انکه با اجرای اقتصاد مقاومتی می توان مشکلات اقتصادی کشور را حل کرد، گفت: هر مسئولی در هر جایگاهی باید ضمن شناسایی اهداف دولت و نظام، با اشراف کامل به مسایل سیاسی، اقتصادی و بین المللی، مجموعه تحت پوشش خود را مدیریت کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی وزارتخانه ارتباطات، محمود واعظی در دومین هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور اظهار داشت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بهترین راه برای حل مشکلات اقتصادی بوده و دولت در تلاش برای تحقق اهداف چشم انداز بیست ساله بر مبنای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان آنکه دولت تدبیر و امید به دنبال تقویت انسجام داخلی و ارتقا فرهنگ و اخلاق اسلامی در جامعه است، درباره سیاست های کلان دولت تدبیر و امید، مسایل معیشتی و رفاهی را از اولویت های کاری دولت تدبیر و امید عنوان کرد.
وی افزود: دولت برهمین اساس در تلاش برای کاهش نرخ تورم و خورج از رکود اقتصادی و اشتغالزایی بوده و ما نیز به تناسب آن موظف هستیم طبق اهداف دولت برنامه ریزی و فعالیت کنیم.

وزیر ارتباطات گفت: اگر بتوانیم در نظام جمهوری اسلامی سیاست هایی که اقتصاد مقاوتی در ۲۴ بند اساسی بر آن تاکید کرده را پیاده سازی کنیم می توانیم در جهت استقلال کشور حرکت کرده و باعثشکوفایی و توسعه کشور شویم.

واعظی تصریح کرد: شان مردم ایران زندگی در رفاه اقتصادی و اجتماعی است و کشور ما با داشتن ذخایر غنی و نیروی انسانی که بزرگترین سرمایه هر ملتی است، می تواند به این هدف دست یابد.

وی با بیان اینکه افق نظام جمهوری اسلامی در چشم انداز بیست ساله به طور شفاف ترسیم شده است، گفت: پیاده سازی چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۲۰ ساله و رسیدن به کشوری توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی و علمی مشی اصلی دولت و دو قوه دیگر است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به موفقیت ها و دستاوردهای ایرانیان ساکن خارج کشور، گفت: امروز شاهد پیشرفت قابل توجه شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستیم و شرکت های فعال در این حوزه جز برترین و پردرآمد ترین شرکت های جهانی محسوب می شوند که در این میان اسامی ایرانیانی که در این شرکت ها در پست های کلیدی و مدیریتی فعالیت دارند، فراوان به چشم می خورد.

وزیر ارتباطات خطاب به دانشجویان و پژوهشگران ایرانی خارج از کشور گفت: شما به عنوان سفیران نظام جمهوری اسلامی رسالت سنگینی بر دوش دارید و ملت و نظام نسبت به شما جوانان چه در خارج از این مرز و بوم و چه در داخل کشور به عنوان پرچمداران آینده این انقلاب امیدوار هستند.

واعظی در خصوص فعالیت های دولت یازدهم در عرصه های بین المللی به ارتقا جایگاه ایران در میان سایر دولت ها و ملت ها اشاره کرد و گفت: با روندی که دولت تدبیر و امید با منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در پیش گرفت باعثتغییر تصویر ایران در میان افکار عمومی و ملت های جهان شده است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش در پاسخ به دانشجویان در خصوص اهدافی که وزارت ارتباطات در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور دنبال می کند، گفت: پیاده سازی دولت الکترونیکی و صیانت فرهنگی و اجتماعی از فضای مجازی و کمک به افزایش تولید محتوای داخلی در فضای مجازی از جمله برنامه های وزارت ارتباطات است.

وی با بیان اینکه در طول یکسال گذشته استفاده از محتوای داخلی در بین کاربران به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، گفت: کاربران فضای مجازی در داخل کشور از ۳۵ درصد محتوای داخلی و ۶۵ درصد محتوای بین المللی بهره برده اند و در تلاش هستیم با حمایت بحش خصوصی و افزایش پهنای باند داخلی، این رقم را به ۵۰ درصد برسانیم.

واعظی در پایان با رد تصدی گری دولت در امور مختلف گفت: وزارت ارتباطات تنها در فعالیت های حاکمتی در عرصه ICT وارد شده و از هرگونه تصدی گری اجتناب می کند و سرمایه های خود را در امور دیر بازده ای که بخش خصوصی تمایل به وارد شدن به آن عرصه را ندارد، صرف کرده است.

اخلاق ارتباطات و فناوری اطلاعات اقتصاد اقتصاد مقاومتی پوشش جامعه دولت فناوری اطلاعات و ارتباطات مشکلات نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر