کد خبر: 229152 A

مدیر کل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر در گفت و گو با ایلنا:

با بومی سازی و تولید انواع شناور در داخل کشور هم توانستیم مشکلات ناشی از تحریم ها را تا حدودی برطرف کنیم و هم اینکه از بخش خصوصی حمایت کنیم.


مدیر کل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر با اشاره به تامین تجهیزات بنادر در شرایط تحریم، گفت: در یک دهه گذشته تلاش سازمان بنادر بر این بوده که شناورهای ناوگان تجاری و مسافری در داخل کشور و توسط بخش خصوصی تولید شود اما این همه نیاز را نمی تواند تامین کند از طرفی هم تحریم پروسه ورود تجهیزات را طولانی می کند.

عبدالکریم رزازان در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه با بومی سازی تحریم ها را دور زدیم، ادامه داد: با بومی سازی و تولید انواع شناور در داخل کشور هم توانستیم مشکلات ناشی از تحریم ها را تا حدودی برطرف کنیم و هم اینکه از بخش خصوصی حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه گذاری سنگینی را در بخش تامین تجهیزات بنادر انجام داده است، اظهار کرد: اخیرا سازمان بنادر سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی برای تامین تجهیزات بنادر انجام داده است.

رزاران با اشاره به جزییات سرمایه گذاری سازمان بنادر در بحثتامین تجهیزات، ادامه داد: سازمان بنادر در آینده نزیدک سرمایه گذاری ۵۰ میلیون یورویی را برای تامین تجهیزات فاز دوم بندر چابهار انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: همچنین سرمایه گذاری ۲۰۷ میلیون دلاری برای تامین تجهیزات بندر شهید رجایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است که قطعا تا پایان سال جاری این حجم از سرمایه گذاری ها در بنادر مذکور نهایی خواهد شد.

مدیر کل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر با اشاره به اختصاص تسهیلات به بخش خصوصی برای تولید ناوگان تجاری و مسافری، تاکید کرد: سازمان از وجوه اداره شده رقمی را برای برای ارائه تسهیلات یارانه ای به بخش خصوصی و تعاونی ها در نظر گرفته است که با این تسهیلات سازمان، ۴ هزار صندلی استاندارد به ناوگان اضافه شده است.

استاندارد بخش خصوصی سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه گذاران سرمایه گذاری مشکلات یارانه سازمان بنادر تجهیزات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر