کد خبر: 212434 A

با گزارش وزیر راه و شهرسازی از وضعیت حمل و نقل ریلی به رییس جمهور

مقرر شد پروژه های راه آهن برقی و سریع السیر و دو خطه کردن مسیرهای اصلی در اولویت تامین مالی و حمایت صندوق توسعه ملی قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی گزارشی از وضعیت حمل و نقل ریلی در کشور ارایه کرد و مقرر شد پروژه های راه آهن برقی و سریع السیر و دو خطه کردن مسیرهای اصلی در اولویت تامین مالی و حمایت صندوق توسعه ملی قرار گیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی روز گذشته به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهور تشکیل شد، وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت حمل و نقل ریلی در کشور ارایه کرد و طرح های این وزارتخانه برای توسعه شبکه راه آهن تا سال ۱۴۰۰ مورد بحثو بررسی قرار گرفت.

رییس جمهوری تسریع در اتصال شبکه راه آهن کشور به راه آهن کشورهای همسایه را مورد تاکید قرار داد و از وزارت راه و شهرسازی خواست نسبت به افتتاح راه آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان و تکمیل راه آهن خواف – هرات در چند ماه آینده اقدام کنند.

در این جلسه، ارتقای ظرفیت حمل و نقل ریلی قطب های معدنی و صنعتی و اتصال راه آهن به بنادر کشور مورد تاکید قرار گرفت و به این منظور پروژه های راه آهن برقی و سریع السیر و دو خطه کردن مسیرهای اصلی در اولویت تامین مالی و حمایت صندوق توسعه ملی قرار می گیرد.

دکتر روحانی از دستگاه های مسئول خواست با ارایه تسهیلات و تضمین بازار، بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در ناوگان ریلی تشویق کنند و زمینه های مشارکت خارجی در فعلیت بخشیدن به موقعیت ایران در ترانزیت ریلی منطقه را فراهم کنند.

ایران بخش خصوصی حمل و نقل راه آهن رییس جمهور سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی قزاقستان وزارت راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر