کد خبر: 203110 A

ناآرامی‌های به وجود آمده در کشور عراق باعثانتقال پروازهای عبوری از این کشور به فضای هوایی ایران و در نتیجه، افزایش ترافیک پروازهای عبوری کشورمان شده است.

رییس شرکت فرودگاه های کشور در مجمع عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: در پنج ماهی که از سال ۱۳۹۳ گذشته، میزان پروازهای عبوری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

به‌گزارش ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور محمد علی ایلخانی با اشاره به افزایش یک راه هوایی در سال ۹۳ و رسیدن مجموع این راه‌ها به ۹۱ راه هوایی، آن را نشانگر اقتدار و امنیت پایدار در فضای کشور عنوان کرد و گفت: البته با این اتفاق مسئولیت شرکت فرودگاه‌ها بیشتر می‌شود و علاوه بر خدمات‌دهی باید نظارت کامل هم داشته باشد.

به گفته ایلخانی در حال حاضر طول راه‌های هوایی کشور ۵۸ هزار کیلومتر است که نظارت آنها توسط ۱۶ دستگاه رادار صورت می‌پذیرد.

وی ادامه داد: ناآرامی‌های به وجود آمده در کشور عراق باعثانتقال پروازهای عبوری از این کشور به فضای هوایی ایران و در نتیجه، افزایش ترافیک پروازهای عبوری کشورمان شده است.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور در جریان گزارشی که به اعضای مجمع ارایه می‌کرد، به انجام اقدامات صورت گرفته در بخش‌های محتلف از جمله بخش آموزش اشاره کرد و گفت: در بخش آموزش رادار علاوه بر آموزش‌های داخلی، آموزش کارشناسان برخی از کشورها را نیز بر عهده گرفتیم.

وی سپس به تشریح شاخص‌های عملکردی شرکت فرودگاه‌های کشور در سال ۹۲ پرداخت و گفت: ۳۹ میلیون و ۹۵۱ مسافر در پروازهای داخلی و خارجی از طریق فرودگاه‌های کشورمان جابجا شدند که رشد ۲ درصدی را در این راستا شاهد بوده‌ایم.

ایلخنانی ادامه داد: البته در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۲ رشد منفی ۹ درصدی در این حوزه وجود داشت، اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، از نیمه دوم سال گذشته میزان جابجایی مسافر رشد قابل ملاحظه‌یی پیدا کرد.

ارائه خدمات ناوبری در فرودگاه‌ها، موضوع دیگری بود که ایلخانی به آن پرداخت و گفت: در مجموع ۴۰۸ هزار و ۴۰۰فروند هواپیما در فرودگاه‌های کشور نشست و برخاست کردند که از این تعداد، ۳۲۸ هزار و ۴۰۰ فروند نشست و برخاست مربوط به پروازهای مسافری و بقیه مربوط به سایر پروازها بودند.

به گفته ایلخانی، رشد یک درصدی پذیرش و ارسال بار همراه یا غیرهمراه مسافر نیز در سال گذشته به دست آمد و در مجموع ۳۸۷ هزار و ۲۳۸ تن بار مسافر در پروازهای داخلی و خارجی حمل و نقل شد.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور سپس به شاخص‌های رشد پشتیبانی در فرودگاه‌های مختلف کشور اشاره کرد که از جمله آنها می‌توان به توسعه اپرون و پوزیشن پارک در فرودگاه مشهد اشاره کرد.

به گفته ایلخانی، ضروری است، فرودگاه مشهد به مکانی دیگر در این شهر انتقال یابد، زیرا هم جای گسترش بیش از این را ندارد و هم باعثایجاد مزاحمت برای مردم این شهر شده است.

ایران ترافیک حمل و نقل دولت رشد روابط عمومی شاخص عراق مشهد هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر