کد خبر: 241894 A

در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات صورت گرفت؛

پس از بحثو بررسی آیین نامه داخلی توسعه دولت الکترونیک، آیین نامه نظام اجرایی طرح نشانی استاندارد مکانی ملی، آیین نامه اجرایی رعایت الزامات گذر به پروتکل اینترنت نسخه۶ و دستور العمل تشکیل، وظایف و اختیارات کارگروه خدمات الکترونکی سلامت با اصلاحاتی به تصویب رسید.

معاون اول رییس جمهور با تأکید مجدد بر اجرایی شدن سریعتر دولت الکترونیک در سطح کشور گفت: اجرای این طرح در بهبود اقتصاد کشور و روند خدمت‌رسانی به مردم نقش مهمی دارد و همه دستگاهها باید تکمیل زیر ساخت های لازم آن را با جدیت دنبال کنند.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز(دو ‌شنبه) در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات کشور؛ توسعه و ارتباط منسجم سامانه‌های خدماتی را از دغدغه‌های اصلی همه بخش‌ها و دستگاه‌ها دانست و اظهار داشت: در فرایند یکپارچه سازی امور مربوط به فناوری اطلاعات؛ اصالت با انعطاف روندها مطابق با برنامه‌ها و سیاست‌های دولت است و نباید نهادها و ساختاری‌های اداری مانع پیشرفت کشور همگام با توسعه فن‌آوری‌های نوین شوند.

جهانگیری اظهار امیدواری کرد با توسعه دولت الکترونیک، شاهد گام‌های مثبتی در جهت خدمت‌رسانی بیشتر به مردم در حوزه سلامت باشیم.

در این جلسه که وزرای دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و نمایندگان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو شورا حضور داشتند، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات گزارشی از میزان پیشرفت پروژه سلامت الکترونیکی، افزایش تعامل پذیری و به اشتراک گذاری سامانه‌های دستگاه‌های اجرایی و نیز پروژه‌های مختلف توسعه دولت الکترونیکی ارایه کرد.

در ادامه جلسه، پس از بحثو بررسی آیین نامه داخلی توسعه دولت الکترونیک، آیین نامه نظام اجرایی طرح نشانی استاندارد مکانی ملی، آیین نامه اجرایی رعایت الزامات گذر به پروتکل اینترنت نسخه۶ و دستور العمل تشکیل، وظایف و اختیارات کارگروه خدمات الکترونکی سلامت با اصلاحاتی به تصویب رسید.

آیین نامه استاندارد اسحاق جهانگیری اینترنت دولت الکترونیک رییس جمهور سلامت علمی و فناوری فناوری اطلاعات وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر