کد خبر: 194806 A

تمکین مجموعه گروه‌های سیاسی به رعایت چارچوب‌های قانونی پیش‌بینی شده در قانون اساسی این کشور و گام برداشتن در مسیر وحدت و انسجام ملی تنها گزینه موجود در مسیر حفظ آرامش و استقرار سازوکارهای سیاسی و اجرایی جدید بر اساس نتایج انتخابات است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با حضور در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی، آخرین تحولات سیاسی، دفاعی و امنیتی در سطح منطقه و حوزه بین‌الملل را با تمرکز بر بحران عراق برای نمایندگان مردم تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، علی شمخانی در پایان جلسه دو ساعته با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاران پارلمانی در خصوص ارزیابی جمهوری اسلامی از فرجام تحولات سیاسی جاری در عراق و وجود برخی اختلافات در خصوص نحوه معرفی نخست وزیر جدید این کشور اظهار کرد: تمکین مجموعه گروه‌های سیاسی به رعایت چارچوب‌های قانونی پیش‌بینی شده در قانون اساسی این کشور و گام برداشتن در مسیر وحدت و انسجام ملی تنها گزینه موجود در مسیر حفظ آرامش و استقرار سازوکارهای سیاسی و اجرایی جدید بر اساس نتایج انتخابات است.

شمخانی وجود اختلاف نظر و فراهم بودن زمینه‌های قانونی برای پیگیری آن را نماد بارز دموکراسی و پویایی فضای سیاسی کشور عراق دانست و افزود: برخی کشورها که پرونده سیاه مداخله و دشمنی آنان با مردم عراق از گذشته تاکنون مفتوح است با خبرسازی غیرواقعی از تحولات سیاسی عراق در تلاشند با ایجاد جنگ روانی، شرایط موجود را در مسیر ناامنی‌هایی که خود عامل وقوع آن در این کشور هستند مفهوم‌سازی نمایند.

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی ضمن تأکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از اقدامات قانونی در مسیر انتخاب نخست وزیر جدید این کشور اظهار کرد: رهبران سیاسی شاخص در عراق با سوابق طولانی مبارزه و جهاد علیه رژیم صدام و گروه‌های تروریستی و همچنین تلاش صادقانه برای اعتلای این کشور، سرمایه‌های ارزنده‌ای برای هدایت عراق یکپارچه و متحد به سوی پیشرفت و سعادت هستند و به طور قطع مجموعه‌ گروه‌های سیاسی و مردم این کشور با وقوف کامل به این واقعیت همواره قدردان و حامی آنها خواهند بود.

انتخابات جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران دموکراسی شاخص شورای عالی امنیت ملی علی شمخانی قانون اساسی گروه های سیاسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر