کد خبر: 165593 A

وزیرکشور خبر داد؛

دیدار با رئیس‌جمهور پاکستان و وزرای کشور و خارجه و بررسی موضوعات دو‌جانبه فی‌مابین و همچنین مسائل امنیتی و مرزی در دستور کار سفر وزیرکشور به پاکستان است.

وزیر کشور گفت: در سفر به اسلام آباد در زمینه اجرایی کردن این موافقت نامه امنیتی بین دو کشور خصوص مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر گفت‌وگو خواهیم کرد تا به راهکارهای اجرایی برسیم.

به گزارش ایلنا، رحمانی فضلی پیش از عزیمت به اسلام آباد در گفت‌وگویی با بیان این که هیچ مانع و محدودیتی در مسیر توسعه مناسبات همه جانبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان وجود ندارد، تاکید کرد: در حال حاضر اراده و عزم کافی در میان مسئولین دو کشور برای توسعه روابط وجود دارد، چرا که رویکرد جمهوری اسلامی ایران به روابط دوکشور راهبردی، عمیق و دراز مدت است.

وی با تاکید بر این‌که تهران و اسلام آباد از روابط مستحکم و خوبی برخوردار هستند و هیچ عاملی نمی‌تواند در این روابط خدشه ایجاد کند، گفت: روابط دوستانه دو ملت ریشه در تاریخ کهن دارد که می‌تواند سرمایه‌ای برای تعمیق مناسبات و ایجاد روابط درخشان و الگوی برای دیگر کشورهای همسایه باشد.

وزیرکشور افزود: در این سفر دو روزه با نخست وزیر، ‌ مشاور امنیت ملی و وزیر خارجه پاکستان دیدار خواهیم کرد و درباره موضوعات مختلف، به ویژه ترددهای مرزی، امنیت مرز‌، ‌مبارزه با تروریسم، قاچاق مواد مخدر و اشرار گفت‌وگو خواهد شد.

وی افزود: ‌همچنین در این سفر موضوعات دیگری مانند همکاری های مشترک در مناطق مرزی و اقدامات موازی در مرزها مورد بحثو گفتگو قرار می گیرد.

وزیر کشور با اشاره به موافقت نامه امنیتی با پاکستان که اخیرا در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید گفت: ما در این سفر در زمینه اجرایی کردن این موافقت نامه در خصوص مبارزه با تروریسم و مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفتگو خواهیم کرد تا به راهکارهای اجرایی برسیم.

وی با اشاره به امضاه توافقنامه امنیتی بین دو کشور، مبارزه و انجام اقدامات امنیتی مشترک علیه اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر، تلاش برای برداشتن گام های جدید جهت توسعه مناسبات دو جانبه، امنیت مرزی، قاچاق موادمخدر، انسان، اسلحه و تبادل اطلاعات امنیتی بین دو کشور از جمله محورهای اصلی و مهم این توافق‌نامه برشمرد که باید از طرف تهران و اسلام آباد مورد پیگیری قرار گیرد.

وزیرکشور با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران امنیت و آرامش پاکستان را در راستای امنیت و آرامش خود می داند، گفت: وزارت کشور ایران و پاکستان به دنبال ایجاد امنیت و توسعه پایدار در منطقه همجوار مرزی خود هستند.

وزیر کشور پیش از ظهر امروز در رأس هیات بلند پایه سیاسی و امنیتی عازم اسلام آباد شد.

دیدار با رئیس‌جمهور پاکستان و وزرای کشور و خارجه و بررسی موضوعات دو جانبه فی مابین و همچنین مسائل امنیتی و مرزی در دستور کار سفر وزیر کشور به پاکستان است.

رحمانی فضلی طی ۲ روز اقامت در اسلام آباد علاوه بر گفت‌وگو و دیدار با همتای پاکستانی خود با نخست وزیر پاکستان و مشاور نخست وزیر در امور امنیت ملی و سیاست خارجی نیز ملاقات خواهد داشت.

امنیت ملی پاکستان توسعه پایدار رئیس جمهور پاکستان سرمایه مبارزه با تروریسم مجلس شورای اسلامی وزارت کشور ملت اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر