کد خبر: 155403 A

روحانی در دیدار برخی وزرا و معاونان رئیس‌جمهور در اولین روز کاری ۹۳:

همانگونه که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند، برای شکوفایی اقتصادی و تعالی فرهنگی نیازمند عزم همگانی و ملی هستیم و حل معضلات و مشکلات اقتصادی و فرهنگی با امکانات و توان دولتی به تنهایی امکان‌پذیر نیست و مردم نیز باید در این راستا به صحنه بیایند.

برخی از وزرا و معاونان رئیس‌جمهور صبح امروز(سه‌شنبه) به همراه معاونان خود در نخستین روز کاری سال ۹۳ با حضور در دفتر رئیس‌جمهور، ضمن تبریک سال نو، به تشریح برنامه‌های خود برای امسال پرداختند.

به گزارش ایلنا، رئیس‌جمهور در این دیدارها با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ؛ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری، اقتصاد و فرهنگ را دو موضوع بسیار مهم برای کشور دانست و گفت: در دنیای امروز مسایل و مشکلات مرتبط با اقتصاد و فرهنگ دارای پیچیدگی‌هایی است که حل و فصل آنها نیاز به تلاش گسترده دارد و این در حالی است که فرهنگ، اساس، بنیان و ریشه یک جامعه بوده و حرکت، رفتار، منش مردم از فرهنگ آنها نشأت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه " برای شکوفایی اقتصادی به وجدان کاری، انضباط کاری و نظم و ایثار و فداکاری و ترجیح منافع شخصی بر منافع ملی و فاصله گرفتن از فساد و رانت‌خواری نیاز داریم "، خاطرنشان کرد: نهادینه کردن این امور نیازمند فرهنگ‌سازی است و از این نظر توجه به فرهنگ بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند، برای شکوفایی اقتصادی و تعالی فرهنگی نیازمند عزم همگانی و ملی هستیم و حل معضلات و مشکلات اقتصادی و فرهنگی با امکانات و توان دولتی به تنهایی امکان‌پذیر نیست و مردم نیز باید در این راستا به صحنه بیایند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: تقویت روحیه نشاط، اعتماد و امید در جامعه موجب حضور همه مردم در صحنه است و این آغاز خوبی است تا عزم ملی را اساس امور قرار بدهیم.

روحانی با اشاره به تأکید رهبری بر مدیریت جهادی، تصریح کرد: جهاد به معنای کوشش بلیغ و فراگیر و بهره گرفتن از همه توان و امکانات و مدیریت جهادی به معنای آن است که مدیریت کشور به صورت یکپارچه، مجدانه و با تلاش پیگیر امور را انجام دهند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر در کشوری فرهنگ و اقتصاد سامان یابد و درست شود، بقیه امور نیز به دنبال آن درست خواهد شد.

روحانی، تأکید رهبری بر موضوع اقتصاد و فرهنگ به عنوان دو مولفه قدرت ملی را با اهمیت توصیف کرد و گفت: امیدواریم سال جدید همراه با خیر و برکت برای همه ملت ایران باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه " با وجود همه سختی‌ها روز به روز نسبت به آینده امیدوارتر می‌شویم "، افزود: خوشبختانه قدم‌های خوبی در تمامی زمینه‌ها برداشته شده است اما برای رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی باقی مانده و نیازمند تلاش همگانی هستیم.

اقتصاد جامعه حسن روحانی رانت خواری رئیس جمهور رهبر معظم انقلاب فرهنگ سازی مشکلات اقتصادی مقام معظم رهبری ملت ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر