کد خبر: 134514 A

انصاری در جمع خبرنگاران:

معاون پارلمانی رییس جمهور در پاسخ به سوال دیگری درباره ارائه لایحه هدفمندی عنوان کرد: من عرض کردم که زمان قطعی مشخص نیست، اما دولت کارگروهی را در این زمینه مشخص کرده که به طور جدی در حال کار هستند

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت تدبیر و امید از پاسخگویی به سوالات نمایندگان مشکلی ندارد و تنها مشکل کثرت سوالات و کمبود وقت است

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید انصاری در حاشیه مراسم نقش پژوهش در قانون اساسی و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که با توجه به افزایش حجم سوالات نسبت به دولت‌های گذشته از مجلس، گفت: آقای رئیس‌جمهور در دیدار با نمایندگان محترم گیلان صحبت تفصیلی داشتند که بیشتر تاکید بر جایگاه و نقش نمایندگان بود، البته در ضمن آن فرمودند چون دولت در آغاز کار است و کار سنگین حجم سوالات اگر کمتر باشد وزرا بیشتر می‌توانند به کارهای خود برسند، برخی از سوالات هم در خصوص وظایف برخی از وزرا نیست.

وی افزود: خوشبختانه تدبیر خاصی را آقای لاریجانی و هیئت رئیسه مجلس اتخاذ کرده‌اند و آقای صادقی مامور شدند که در جلسات غیررسمی با مسئولان مطرح شود و آن سوالاتی که مرتبط نیست خود هیئت رئیسه آنها را کنار خواهد گذاشت و سوالاتی که مرتبط است سعی کنند با توضیحات اولیه قانع شوند تا هم فرصت نمایندگان بیشتر شود و هم وزرا به امور خود برسند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر واکنش و انتقاد رییس جمهور از نمایندگان به خاطر افزایش سوال از وزرا اظهار کرد: دولت تدبیر و امید از پاسخگویی به سوالات نمایندگان مشکلی ندارد و تنها مشکل کثرت سوالات و کمبود وقت است و زمانی که من با برخی از وزرا صحبت می‌کردم آنها می‌گفتند که تعداد سوالات به قدری زیاد است که هر هفته دو روز و روزی چهار ساعت از وقت وزیران را می گیرد و این مسئله سبب می‌شود که آنها به حجم کار خود نرسند. ما به دنبال راهکاری هستیم که تدبیری اتخاذ شود که سوالات واقعی نمایندگان مطرح شود مثلا ما اگر بتوانیم جدولی تنظیم بکنیم که وزیر یک ماه در روز به سوالات بپردازد هم برای وزارتخانه مفید است و هم برای مجلس محترم. بنابراین هیچ خدشه‌ای به تعامل سازنده مجلس و دولت وارد نمی‌شود.

انصاری در پاسخ به این سوال که با توجه به اصل ۱۴۲ قانون اساسی چه تعداد از وزیران لیست دارایی های خود را در این ۱۵۰ روزه که از کار دولت می گذرد اعلام کرده اند، گفت: من در جریان مسئله نیستم و مرکزی در قوه قضائیه است که مسئولینی که مشمول اصل ۱۴۲ قانونی هستند لیست اموال خود را به آنجا ارسال می‌کنند و من دقیق در جریان نیستم، چون در قوه قضائیه است و دست‌اندرکاران آنجا مطلع هستند که چه کسی این لیست اموال خود را فرستاده است و یا نفرستاده است.

وی ادامه داد: من خودم در دو دوره‌ای که در دولت حضور داشتم چه در زمان آقای خاتمی و اکنون همان هفته اول لیست اموال خود را فرستادم و بعد از اتمام مسئولیت مجددا آن را فرستادم در این دوره نیز در هفته اول و دوم بود که دفترچه لیست اموال را برای من فرستادند و من آن را برای آقای رنجبر که مسئول این مساله در قوه قضائیه هستند پر کردم و فرستادم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی خود از روند تصویب بودجه در کمیسیون تلفیق عنوان کرد: من دیروز به دلیل همزمانی برگزاری جلسه با کمیسیون تلفیق توفیق حضور در آن را نداشتم، اما آقای نوبخت که شرکت کرده بودند ابراز رضایت کردند و فهم مشترک درخصوص لایحه بودجه وجود دارد. من فکر می‌کنم فرصت خوبی که تقدیم به موقع لایحه بودجه فرصت مناسبی که برای مجلس فراهم کرده است سبب شده که هم وزرا و هم مسئولین دولت بتوانند با وقت کافی و حوصله در تمام کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور پیدا کنند و توضیحات خود را ارائه دهند و هم از این کمیسیون تلفیق بر حسب دعوتی که از دستگاه‌ها به عمل خواهد آورد توضیحات لازم را می‌شنود.

معاون پارلمانی رییس جمهور در پاسخ به سوال دیگری درباره ارائه لایحه هدفمندی عنوان کرد: من عرض کردم که زمان قطعی مشخص نیست، اما دولت کارگروهی را در این زمینه مشخص کرده که به طور جدی در حال کار هستند و به طور جد برای رسیدن به نقطه نظر نهایی حتما نظر نمایندگان مجلس و دیگر صاحب‌نظران کسب خواهد شد. دولت حتما سعی خواهد کرد در این مسئله مهم پیشاپیش از نظرات نمایندگان محترم و دیگر کارشناسان استفاده کند، ما امیدواریم این لایحه به گونه‌ای تنظیم شود که بتواند به خوبی به تمام نیازها پاسخ دهد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره دیدار دولت و مجلس گفت: این دیدار در حال تنظیم است و ما امیدواریم که قبل از پایان سال برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری در پایان در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های انتخاباتی مجمع روحانیون مبارز اظهار کرد: هنوز برای انتخابات در مجمع روحانیون مبارز برنامه‌ریزی نشده است.

بودجه دولت دولت و مجلس رئیس جمهور رییس جمهور لایحه مجمع روحانیون مبارز مجید انصاری هیئت رئیسه خاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر