کد خبر: 998772 A

یک فعال سیاسی و اجتماعی:

یک فعال سیاسی و اجتماعی خوزستان معتقد است فضای مجازی برای عده‌ای به محلی جهت تهمت زنی، غیبت و بدگویی و از همه مهم‌تر، فخرفروشی و ادعای علامه دهر بودن تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، جواد غدیرپور در این خصوص می‌گوید: یکی از شاخصه‌ها و آسیب‌های اجتماعی حضور در فضای مجازی، خود بزرگ بینی، توهمِ همه چیز دانی و اظهار نظر در مورد مسائلی است که یا اطلاعات ما نسبت به آن اندک و یا در حد صفر است.

خیلی‌ها در این فضا خود را یک سیاست‌مدار یا اقتصاددان تمام عیار و حتی مدعی العموم می‌دانند و با دیگران در مورد این مسائل دهان به دهان می‌شوند و منتظر کف و هورا می‌مانند.

بخش قابل توجهی از گروه‌هایی که در این فضا فعالیت دارند و حتی برخی از گروه‌هایی که متعلق به قشر باسواد جامعه هستند، به محلی برای تهمت زنی و غیبت و بدگویی و از همه مهم‌تر، فخرفروشی و ادعای علامه دهر بودن تبدیل شده که بسیار ناپسند است.

این فعال سیاسی و اجتماعی می‌گوید: می‌توان نسبت انسان‌ امروز با فضای مجازی را به نارسیس و عشق نارسیستی شبیه ساخت، عشقی که دستاورد فریبندگی صورتی بوده که دستاورد خود انسان است، برخاسته از نگرش‌ها، گرایش‌ها و کنش‌ها و توهمات خود اوست. این کشش نارسیسم آن‌چنان انسان را از حضور خودش غافل کرده و در وجودی دیگر، ساخته و پرداخته ذهن خیال انگیزش، غرق می‌کند تا آدمی را در نابودی فرو برد.

دروغ‌ها، گفت و گوهایی که رنگ و بوی سیاسی دارند، هتاکی‌ها و شایعه‌ها، همگی نشان از نگرانی‌های جامعه‌ای دارد که فرصت بروز در دنیای واقعی به آن‌ها داده نشده، جامعه‌ای به‌شدت سیاست‌ زده که خرده‌نظام‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن توان همزیستی با یکدیگر را ندارند و آداب استفاده از فضای مجازی را نیاموخته‌اند، فضایی که ظاهرا و متاسفانه بی‌قاعده، کم‌هزینه و بعضا بی هزینه است.

غدیرپور در پایان، اضافه می‌کند: ظاهرا هرج و مرج، بی‌قاعدگی و بی‌قانونی در فضای مجازی، گودال نیست، هرج و مرج نردبانی است که بعضی افراد سعی دارند از آن بالا روند! غافل از اینکه سقوطشان را به نمایش می‌گذارند! آنانی که باد لای پوستشان کرده‌اند.

فضای مجازی فعال سیاسی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر