کد خبر: 996255 A

استاندار خوزستان خبر داد:

استاندار خوزستان، از کاهش ۱۲ درصدی فوتی‌ها و ۲۷ درصدی مجروحین تصادفات درون‌شهری استان طبق آخرین برآوردها خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز یکشنبه ۲۵ آبان ماه، در حاشیه جلسه شورای ترافیک استان خوزستان، به مناسبت ایمنی راه‌ها با محوریت ایمنی در راه های روستایی اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته در خیلی از شهرهای خوزستان تعداد فوتی‌ها و افراد جرحی در تصادفات کاهش پیدا کرده است.

استاندار خوزستان گفت: در تصادفات درون‌شهری میزان فوتی‌ها ۱۲ درصد و میزان‌ مصدومان نیز طبق آخرین برآوردها ۲۷ درصد کاهش داشته است.

شریعتی کاهش میزان تصادفات را نشان از همکاری مجموعه‌های فرمانداری، پلیس‌های راهور، شهرداران و دیگر دستگاه‌های مربوطه دانست و افزود: تصادفات در همه شهرها کاهش چشم‌گیری نداشته و حتی در بعضی از شهرها میزان فوتی و مصدومان ناشی از تصادف افزایش پیداکرده است که در این خصوص تذکراتی به مسئولان متولی داده شد که در جلسات بعدی این شورا، باید توضیحات خود را ارائه دهند.

او ضمن اشاره به کاهش چشم‌گیر تعداد فوتی‌ها و مجروحان تصادفات درون‌شهری اهواز، بر ادامه روند برنامه‌ها و اقدامات مؤثر در این زمینه تأکید کرد و گفت: اقداماتی که ترافیک شهری را کاهش می‌دهد باید به نحوی صورت گیرد که با کاهش ترافیک، افزایش سرعت در تردد وسایل نقلیه همراه با رعایت نکات ایمنی باشد.

استاندار خوزستان بیان داشت: مجمع دوربین‌های ثبت تخلف در اهواز نصب شده و از اول آذرماه فعال و از اول دی‌ماه سال‌ جاری ماشین‌های متخلف را جریمه می‌کند و به‌تدریج این دوربین‌ها افزایش پیدا خواهند کرد.

وی همچنین در ادامه از ترخیص موتورسیکلت‌ها در پارکینگ‌های انتظامی گفت و اضافه کرد: صاحبان موتورسیکلت هایی که درون پارکینگ‌های نیروی انتظامی هستند می‌توانند با ارائه سند، موتور خود را تحویل بگیرند.

وی در پایان ضمن یادآوری از کاهش میزان تلفات و مصدومان در جاده‌ها خاطرنشان کرد: مقرر شده است که شرایط ایمنی، قوانین و استانداردهای لازم موتورسیکلت‌ها در سطح شهر لحاظ شود.

 

خبرنگار: سروش یوسفی

استاندار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر