کد خبر: 994869 A

رئیس فدراسیون جودو خبر داد:

رئیس فدراسیون جودو کشور گفت: در صورتی که منطقه آزاد اروند برای میزبانی اردوی تیم‌های ملی جودو کشور آمادگی داشته باشد، این فدراسیون استقبال خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، آرش میراسماعیلی شامگاه پنجشنبه در حاشیه سفر به منطقه آزاد اروند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف فدراسیون جودو پیشرفت این رشته جذاب با همکاری سایر ارگان‌ها در سراسر کشور است.

رئیس فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای بین فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران و سازمان منطقه آزاد اروند، به منظور برگزاری مسابقات و اردوهای تیم ملی منعقد خواهد شد.

میراسماعیلی افزود: سازمان منطقه آزاد اروند درخواستی برای میزبانی مسابقات قهرمانی کشور و اردوی تیم ملی ایران در این منطقه داده است که با ریشه کن شدن بیماری منحوس کرونا آن را اجرایی خواهیم کرد.

او با اشاره به تعلیق فدراسیون جودو عنوان کرد: در صورتی که این فدراسیون از تعلیق فدراسیون جهانی خارج شود مسابقات بین‌المللی در رده‌های سنی مختلف به میزبانی سازمان منطقه آزاد اروند برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد اروند به لحاظ زیرساخت‌های ورزشی دارای ظرفیت‌های مناسبی است و می‌توان از این ظرفیت‌ها شرایط میزبانی مسابقات بین‌المللی را در این منطقه فراهم کرد. در نخستین فرصتی که ستاد ملی کرونا مجوز برگزاری مسابقات قهرمانی کشور را صادر کند منطقه آزاد اروند، یکی از میزبانان خواهد بود.

رئیس فدراسیون جودو کشور در ادامه با اشاره به لزوم توسعه این رشته ورزشی و توجه به بانوان، توضیح داد: نسبت به توسعه ورزش جودو در همه نقاط ایران اسلامی اهدافی داریم، در بخش بانوان زمینه‌ای برای پیشرفت و دفاع شخصی در این رشته برنامه‌ریزی شده و حتی برنامه‌ریزی برای آموزش بین کارمندان زن هم نیز صورت گرفته است.

وی افزود: نگاه فدراسیون جودو نسبت به آبادان و خرمشهر مثبت است. این دو شهر روزی برای کشور از جان و مال خود گذشتند و ایثار کردند و قطعاً نگاه فدراسیون جودوی کشور به این منطقه مثبت خواهد بود و هرگونه همکاری که منطقه آزاد اروند نیاز داشته باشد پذیرفته خواهد شد.

میراسماعیلی در پایان یادآور شد: در صورتی که منطقه آزاد اروند برای میزبانی اردوی تیم‌های ملی جودو کشور آمادگی داشته باشد، این فدراسیون از این پیشنهاد استقبال خواهد کرد.

 

خبرنگار: محمود نواصر

اصلاحیه/ رئییس فدراسیون جودو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر