کد خبر: 994287 A

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء خبر داد:

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء از امضای تفاهم‌نامه پروژه جامع فاضلاب اهواز و کارون خبر داد و گفت: این پروژه ظرف مدت ۲۴ ماه انجام و تا سقف ۱۲۵ میلیون یورو قرارداد منعقد می‌شود که سهم قرارگاه ۲۵ میلیون یورو و مابقی آن از صندوق توسعه ملی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سردار سعید محمد امروز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه جامع فاضلاب شهر اهواز و کارون و امضای تفاهم‌نامه این پروژه، اظهار کرد: آبادانی و پیشرفت خوزستان یکی از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری بوده و پیوسته پیگیر مشکلات این استان است.

وی با بیان اینکه در مفاهیم دینی موضوعی به نام توسعه پایدار وجود دارد، افزود: کشورهای غربی در علوم مدیریتی از آموزه‌های دینی ما استفاده می‌کنند. برای ایجاد توسعه در کنار بخش صنعتی مسائل زیست محیطی و اجتماعی نیز باید توسعه یابد.

فرمانده قرارگاه بازسازی خاتم الانبیاء گفت: متاسفانه در توسعه کشور برنامه جامع دیده نشده با این وجود قرارگاه در بخش‌های مختلف کشور به مرکزی برای افتخارآفرینی و امیدبخشی به نسل جوان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: امروزه قرارگاه خاتم الانبیاء در اوج تحریم‌ها جای شرکت‌های خارجی را پر کرده و پروژه‌های بزرگی را در سرتاسر کشور به سرانجام رسانده است.

محمد با اشاره مجموعه مردمی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بیان کرد: این قرارگاه با داشتن ۲۰۰ هزار نفر نیروی مستقیم و در مجموع یک میلیون نفر نیرو به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در ایران افتخارآفرینی می‌کند.

وی طرح آب غدیر را به‌عنوان یکی از طرح‌های بزرگ این قرارگاه اعلام کرد و افزود: به همراه مسئولین استان خوزستان پیگیر این طرح هستیم و با وجود کمبود منابع مالی تا تکمیل شدن آن دست از کار برنخواهیم داشت.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: در پروژه غیزانیه نیز ۳۰ کیلومتر از خطوط لوله ظرف ۳۰ روز به پایان رسید و تنش آبی منطقه را حل کرد.

وی از شروع پروژه جامع فاضلاب اهواز و کارون و امضای تفاهم‌نامه آن خبر داد و عنوان کرد: این پروژه ظرف ۲۴ ماه به پایان می‌رسد. با آسیب‌هایی که وضعیت فاضلاب به رودخانه کارون و مردم در بحث بهداشت می‌زدند این پروژه باید زودتر انجام می‌شد.

محمد تصریح کرد: در این پروژه تا سقف ۱۲۵ میلیون یورو قرارداد منعقد می‌شود که سهم قرارگاه ۲۵ میلیون یورو و ۱۰۰ میلیون یورو نیز از صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: مسئولیت اجرای این پروژه بر عهده شرکت سفاست بوده و باقی مجموعه زیر نظر این شرکت فعالیت می‌کنند و در بحث زیر زمینی و حفاری نیز موسسه فاطر، موسسه اروندان کانال‌های رو باز و موسسه بعثت در بخش پمپاژها فعالت می‌کنند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با بیان اینکه نیروهای بومی در این پروژه مشغول بکار می‌شوند، افزود: خوزستان یک استان فنی و دارای ظرفیت‌های بالایی است و بخش عمده‌ای از نیروها از استان تامین می‌شود.

محمد خاطرنشان کرد: پیگیری‌هایی نیز برای بعضی مناطق حاشیه اهواز انجام شده و پروژه‌ها در دست اجرا است.

وی در خصوص پروژه مترو اهواز گفت: امیدواریم هر چه زودتر مسائل حقوقی این پروژه حل شود، تیم قرارگاه آمادگی‌ کامل برای شروع پروژه را دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء عنوان کرد: ۸۰ درصد از بارندگی و منابع آبی در ۲۰ درصد از اراضی کشور وجود دارد و عدم توازن در منابع آبی کشور ایجاد می‌کند.

محمد در پایان تصریح کرد: شورای عالی آب و وزارت نیرو مسئولیت تخصیص آب را بر عهده دارند و بررسی‌های زیست محیطی، کشاورزی و اجتماعی باید انجام شود و سپس در مورد تخصیص آب تصمیم‌گیری شود که قرارگاه به‌عنوان حلقه آخر این زنجیر است و اثرگذاری در تصمیم‌گیری‌های انتقال آب ندارد.

WhatsApp Image 2020-11-11 at 1.51.23 AM

 

WhatsApp Image 2020-11-11 at 1.51.22 AM (1)

WhatsApp Image 2020-11-11 at 1.51.21 AM

WhatsApp Image 2020-11-11 at 1.51.22 AM

خبرنگار: سروش یوسفی

فاضلاب اهواز و کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر