کد خبر: 993920 A

صبح امروز صورت گرفت؛

کارکنان شرکت رامپکو (تلمبه‌خانه غرب کارون) اهواز، برای پیگیری مطالبات و حقوق معوقه خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امروز سه‌شنبه ۲۰ آبان ماه، جمعی از کارکنان شرکت رامپکو (تلمبه‌خانه غرب کارون)، به‌منظور حقوق معوقه و مطالبات 4 ماهه خود، مقابل ساختمان استانداری دست به تجمع اعتراضی زدند.

در این جمع، یکی از کار‌کنان حاضر، به خبرنگار ایلنا گفت: حقوق کارکنان تا خردادماه پرداخت شده و بعد از آن هیچ‌گونه دریافتی نداشتیم.

او می‌گوید: ما به دنبال حق‌وحقوق خود و خانواده‌های خود هستیم و چیزی بیشتر از آن نخواستیم اما علیرغم اینکه در این مدت مورد بی‌توجه‌ای قرارگرفته‌ایم، امروز هم تهدید به اخراج و حتی ایجاد مشکل امنیتی شدیم.

وی افزود: از اسفند سال ۹۷ تا اسفند سال ۹۸ از همه کارکنان بابت بیمه تکمیلی، هزینه کسر شد اما با این وجود هیچ‌گونه خدماتی بابت آن دریافت نکردیم.

این فرد شاغل در شرکت رامپکو، در ادامه از وعده پرداخت معوقات کارکنان گفت و توضیح داد: از اواسط شهریورماه، قرارداد شرکت رامپکو با مهندسی و توسعه نفت به پایان رسید و کارفرمای جدید آن و شرکت نفت و گاز اروندان به‌عنوان کارفرمای جدید معرفی و کار را بدست گرفته که وعده داده است حقوق شهریور و مهر را طی روزهای آینده پرداخت کند اما مابقی معوقات، مربوط به شرکت مهندسی و توسعه نفت است.

وی خاطرنشان کرد: کارکنان از اواسط شهریورماه، بدون قرارداد و بیمه سازمان تأمین اجتماعی مشغول بکار هستند. حتی هزینه غذای ۴ ماه را هم نیز که مقرر شده بود به حقوق‌ اضافه شود پرداخت نکردند، چراکه تهیه و تأمین غذا بر عهده کارکنان است، هزینه سرویس رفت‌وآمد سال 96 هم از دیگر معوقات می باشد.

یکی دیگر از کارکنان به ساده‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین نیازهای روزانه که از آن محروم هستند، اشاره کرد و گفت: گفتن این موارد جای خجالت و تأسف دارد اما باید گفت؛ حتی سرویس‌های بهداشتی آب ندارند و با تانکر برای سرویس‌ها آب میاورند که آن‌هم مدام نبوده و متأسفانه شرایط بهداشتی سرویس‌ها قابل‌تحمل نیست.

وی در پایان یادآور شد: آب آشامیدنی هم نیز به‌طورکلی وجود ندارد. در این روزهای پرخطر و بحرانی کرونا عدم تخصیص لوازم بهداشتی، ماسک، الکل و فراهم کردن بسترهای بهداشتی هم نیز یکی دیگر از معضلات و مشکلات کارکنان محسوب می‌شود.

تجمع کارکنان تلمبه خانه غرب کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر