کد خبر: 991721 A

در حاشیه بازدید استاندار مطرح شد؛

استاندار خوزستان در حاشیه بازدید از آغاز عملیات نبی ا‌کرم (ص)، از شناسایی نقاط پر خطر و ۸۷۰ خانه در معرض خطر ریزش کوه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز جمعه ۱۶ آبان ماه در حاشیه آغاز عملیات نبی اکرم (ص)، باهدف اجرای ۴۰۰ پروژه عمرانی و غیر عمرانی، در منطقه کوی شهید سلیمانی (منبع آب)، اظهار کرد: با بررسی‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته، مشخص شد که در این منطقه۸۷۰ خانه در معرض خطر و ریزش کوه قرار دارند.

 استاندار خوزستان گفت: مقرر شد که طرح احداث مسکن در منطقه سپیدار با مشارکت بخش خصوصی صورت پذیرد و بعد از آن، به آنجا منتقل شوند. این طرح با اولویت جابجایی خانه‌های در پهنه خطر است.

شریعتی با اشاره تعمیر و نگهداری موقت منازل افزود: از آنجایی که احداث و تکمیل پروژه مشمول زمان زیادی خواهد بود به همین منظور تا بهره‌برداری از این طرح، باید نسبت به تعمیر و نگه‌داری خانه‌های فعلی اقدام‌ شود.

نماینده عالی دولت تصریح کرد: این طرح با همکاری قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی خوزستان، بسیج سازندگی سپاه و تعدادی از دستگاه‌ها استان با اجرای ۶۰ گروه جهادی انجام خواهد شد که درحال حاضر در مرحله اول ۱۵۰ خانه برای مقاوم‌سازی مشخص شده است.

گفتنی است؛ بسیاری از خانه‌های این منطقه بر روی تپه و کوه‌ها بنا شده. در هفته گذشته ریزش کوه در این منطقه حادثه‌ساز شد و سال ۹۶ هم نیز این اتفاق علاوه بر تخریب چند خانه ۲ کشته و ۴ مصدوم برجای گذاشت.

شریعتی در ادامه بازدیدهای خود، امروز به یکی دیگر از طرح‌های این قرارگاه تحت عنوان مرکز اشتغال‌زایی کوی شهید سلیمانی (منبع آب) رفت و گفت: این مرکز به همت سپاه حضرت ولیعصر(عج) و خیرین منطقه با هدف اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست افتتاح شد تا زمینه اشتغال، تولید و کمک به بهبود امرار و معاش خانواده‌های ذکر شده را محیا کند.

وی افزود: این مرکز در آینده با ایجاد دیگر مشاغل، افراد جدیدی را بکار خواهد گرفت و تلاش در جهت تولید و خلق ثروت خانواده‌ها را رغم خواهد زد.

وی در پایان بر ادامه این مسیر و ایجاد مراکز اشتغال‌زایی برای بهبود معیشت خانواده‌های کم برخوردار با همکاری تمامی دستگاه‌ها تأکید کرد.

 

استاندار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر