کد خبر: 989777 A

همزمان با هفته پدافند غیرعامل برگزار شد؛

به مناسبت فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل، دستگاه‌های مختلف امدادی، خدماتی و درمانی شهرستان رامشیر، میزان آمادگی و توانمندی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رامشیر، همزمان با هفته پدافند غیرعامل، مانور آمادگی دستگاه‌های مختلف امدادی، خدماتی و درمانی در شهرستان امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه، با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان، مدیران اجرایی، نیروهای انتظامی و نظامی، در  دبیرستان پسرانه هیئت‌امنای فرهنگیان برگزار شد.

در این مانور، دستگاه‌های امدادی اعم از آتش‌نشانی، هلال‌احمر و اورژانس، باحضور در محل آموزشگاه، دستورالعمل های اجرایی در مواقع بروز بحران را به‌صورت عملی تمرین کردند.

نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، اورژانس، هلال‌احمر، نیروی‌های نظامی، با حضور در این مانور ضمن اطفاء حریق، امدادرسانی به مصدومان، نصب چادر و دیگر فعالیت‌های خدماتی و امدادی، سرعت عمل و امکانات خود را در مواجهه با حوادث غیرطبیعی و زلزله، به نمایش گذاشتند.

سرپرست فرمانداری رامشیر در حاشیه این مانور، گفت: برای کاهش آسیب و خسارت از حوادث، باید ضمن افزایش آگاهی، ارتقای توانمندی و تقویت زیرساخت‌ها؛ برای مقابله با حوادث، آمادگی لازم را داشته باشیم.

سالم عبادی با تأکید بر ترویج نگرش پدافند غیرعامل در جامعه عنوان کرد: اگر تفکر پدافند غیرعامل در مدارس و بین دانش آموزان ترویج پیدا کند، جامعه نیز می‌تواند در مواجهه با بسیاری از تهدیدات، خود مراقبتی لازم را داشته باشد و با تلفات کمتری روبه‌رو شود.

وی در پایان با اشاره به هدف از برگزاری این‌گونه مانورها توضیح داد: ما می‌خواهیم با برگزاری این دست از عملیات‌های فرضی، خسارات را به حداقل ممکن برسانیم و با بالا بردن میزان همکاری ارگان‌های مختلف پدافند غیرعامل شهرستان، نقاط ضعف و توان عملیاتی دستگاه‌های مرتبط را شناسایی کنیم.

گفتنی است؛ پیش از برگزاری این مانور، کلاس آموزشی پدافند غیرعامل مدیران اداره برگزار و آموزش‌های لازم توسط دکتر غلامرضا طاهری ارائه شد.

 

مانور پدافند غیرعامل در رامشیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر