کد خبر: 989185 A

در نشست مدیریت بیماری کرونا مطرح شد؛

استاندار خوزستان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، از تغییر ساعت کاری ادارات شهرهای اهواز و مسجدسلیمان و همچنین عدم برگزاری مراسم ۱۳ آبان و جشن‌های هفته وحدت خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی استانداری استان، نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا امروز شنبه ۱۰ آبان ماه، در محل استانداری برگزار شد.

غلامرضا شریعتی در پایان این نشست توضیح داد: شرایط استان به شکلی است که روند ابتلا بالاست اما به‌ صورت کنترل شده و شیب افزایشی نیز ملایم است.

استاندار خوزستان گفت: ساعت کار ادارات در شهرهای اهواز و مسجدسلیمان، از چهارشنبه هفته جاری تا اطلاع بعدی از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۳۰ تغییر پیدا کرده است و در عین حال، باید گروه‌های شغلی سه و چهار تعطیل شوند.

نماینده عالی دولت در استان افزود: امسال مراسم ۱۳ آبان، جشن‌های هفته وحدت، ولادت پیامبر اکرم در مساجد برگزار نخواهند شد و  همه مراسم‌ها به‌صورت مجازی خواهد بود.

شریعتی با اشاره به آمار خوزستان، نسبت به آمار میانگین کشور عنوان کرد: آمار استان در مقایسه با کشور، به‌طور نسبی شرایط مناسب‌تری دارد اما استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در طول هفته‌های گذشته کاهش و همچنین روند رعایت پروتکل‌ها در ادارات و اماکن کاهش پیدا کرده است و ظرف دو هفته آینده اثرات آن نمایان خواهد شد.

وی افزود: همه نخبگان سازمان‌های مردم‌نهاد و گروه‌های مختلف دست‌به‌دست هم دهند و مردم را به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تشویق و دعوت کنند و خسته نشوند چرا که جز با رعایت اصول بهداشتی امکان کنترل شرایط را نخواهیم داشت.

استاندار خوزستان گفت: زمانی می‌توانیم خوشحال باشیم که رقم ابتلا به این بیماری سیر نزولی به خود بگیرد و تا این روند به سمت کاهش پیش نرود، ما همچنان درگیر این بیماری خواهیم بود و بستری‌ها و تلفات جدید همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه فرمانداران مکلف به پیگیری و برخورد جدی هستند، تأکید کرد: فرمانداران را مکلف و موظف کردم که به‌طور جدی در طول هفته‌های آینده، روند را تغییر دهند و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی نیز با کسانی که به‌سلامت جامعه آسیب بزنند و به خطر می‌اندازند برخورد جدی کنند‌.

وی افزود: از مردم خواهش می‌کنم در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها حضور پیدا نکنند؛ این تجمعات عامل انتقال بیماری است. نقش اساسی و مهم را مردم برعهده دارند و نباید خسته شوند و حساسیت آنها کم‌ شود. فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز مراقبت کنند.

وی در پایان گفت: سازمان‌های مختلف از جمله ورزش و جوانان و اداره ارشاد اسلامی، باید گروه‌های مرتبط و زیر مجموعه خود را مراقبت و مواظبت کنند و پیشگیری کنند تا شرایط بهتری را داشته باشیم.

استاندار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر