کد خبر: 986198 A

استاندار خوزستان:

استاندار خوزستان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ضمن اشاره به افزایش قدرت سرایت کرونا، با ورود گونه جهش یافته اروپایی، از وضعیت این روزهای شهرستان مسجدسلیمان گفت: شرایط بحرانی مسجدسلیمان به دلیل پذیرش مبتلایان شهرهای همجوار است.

به گزارش ایلنا از خوزستان، به نقل از روابط عمومی استانداری، نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا،  امروز شنبه ۳ آبان ماه، به ریاست استاندار خوزستان، در محل استانداری برگزار شد.

غلامرضا شریعتی در این نشست اظهار کرد: ستاد ملی در رابطه با ۴۶ شهرستان پرخطر تصمیم‌گیری می‌کند که از دوشنبه ابلاغ خواهد شد و آنچه تصمیم‌گیری شود ما اعمال می‌کنیم.

استاندار خوزستان با اشاره به شرایط مسجدسلیمان گفت: مسئولان بهداشت و درمان مسجدسلیمان، به من اعلام کردند که تعداد بیماران ما شامل لالی و اندیکا هست، اما تعداد مبتلایان بر جمعیت مسجدسلیمان تقسیم می‌شود. در صورتی که بر مجموع جمعیت این ۳ شهرستان تقسیم شود مسجدسلیمان از زمره شهرهای آلوده خارج می‌شود که قرار شد دانشگاه علوم پزشکی این موضوع را بررسی کند.

نماینده عالی دولت در خوزستان افزود: در عین حال پروتکل‌های شهرهای پرخطر را برای شهرستان مسجدسلیمان اعمال می‌کنیم تا دانشگاه علوم پزشکی بررسی خود را انجام دهد.

او می‌گوید: در خصوص سایر موارد تصمیم‌گیری شده است که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، فرمانداران به‌صورت ویژه‌تر مراقبت نمایند و تیم‌های بازرسی تشکیل دهند و نظارت جدی داشته باشند. و همچنین بسیج نیروهای جوان هم نیز، برای انجام امور موردنیاز در دستور کار قرار گیرد.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: مقرر شده است که از تشییع جنازه‌ها و مراسم‌های عروسی با جدیت جلوگیری شود و زیارت اهل قبور تا جایی که امکان دارد بسته باشد و مراسم‌های تشییع و خاکسپاری خیلی محدود برگزار شود که بررسی  و کنترل این امر بر عهده فرمانداران، نیروی انتظامی و دادستان‌ها خواهد بود و هر کس غیر از این عمل کند تخلف کرده است.

وی بیان کرد: باید ضوابط و مقررات را برای این بیماری اپیدمی با جدیت دنبال کنیم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، صرفاً با سفارش و توصیه امکان‌پذیر نیست و باید محکم مطابق مقررات عمل کنیم تا این ویروس کنترل و مدیریت شود تا شرایط برای پیشبرد امور در آینده فراهم کنیم.

وی تذکر داد: این ویروس قدرت انتقال بیشتری پیدا کرده است و نوع جهش یافته اروپایی آن وارد شده که مراقبت بیشتری را می‌طلبد.

وی در پایان گفت: تاکید شده است که تصمیمات خلق‌الساعه گرفته نشود و دانشگاه با انجام کارهای کارشناسی شده، در این مسیر حضور داشته باشد تا ما در کمیسیون اجتماعی امنیتی و ستاد استانی تصمیم‌گیری کنیم. شهرستان‌های ایذه و آبادان هم تجربه‌های موفقی داشتند و بنا شد سایر شهرستان‌ها نیز این مهم را بررسی، و در صورت امکان این تجربیات را اعمال کنند.

 

استاندار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر