کد خبر: 985746 A

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان تشریح کرد:

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان، در جلسه قرارگاه کنترل بیماری کرونا، ضمن گلایه از همشهریان خود، به تشریح وضعیت شهرستان مسجدسلیمان و بیمارستان‌های آن پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، شایسته شمی پور امروز جمعه دوم آبان ماه، در جلسه قرارگاه کنترل بیماری کرونا، در فرمانداری مسجدسلیمان، اظهار کرد: با توجه به اعلام وزارت بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، مسجدسلیمان در لیست ۴۳ شهر فوق پرخطر (فوق قرمز) کرونایی در کشور، قرار گرفته و ضروری است شهروندان برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در خانه‌های خود بمانند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان، بابیان اینکه الگوی انتقال کرونا خانوادگی شده است، افزود: یکی از دلایل اصلی افزایش شیوع بیماری کرونا در مسجدسلیمان، برگزاری مراسم‌های عزا و حضور در قبرستان‌ها است.

شمسی‌پور گفت: مردم‌ متوجه وخامت اوضاع نشده‌اند به‌طوری که شاهد آن هستیم جوانان نیز در وضعیت حاد این بیماری قرار می‌گیرند.

او در ادامه افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی مسجدسلیمان که در این روزها معتدل شده و با توجه با تعطیلی مدارس احتمال مسافرت به این شهرستان بالاست که باید در این مورد راه چاره‌ای اندیشید.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان،با اشاره به ضدعفونی شدن ادارات و بانک‌ها به‌صورت روزانه، اضافه کرد: مدیران بخش‌های مربوطه باید از حضور ارباب‌رجوع بدون ماسک در اداره و بانک جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۶ بیمار از سه شهرستان مسجدسلیمان، اندیکا و لالی در بیمارستان ۲۲ بهمن بستری هستند و کادر درمان این شهرستان را خسته کرده است.

وی به اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف و مغازه‌ها تأکید کرد و گفت: در این راستا با همکاری اداره صمت، اتاق بازرگانی، اماکن، نیروی انتظامی با محوریت بازرسی فرمانداری تشکیل و به‌صورت مرتب از مغازه‌ها بازدید می‌شود و چنانچه واحدی پروتکل‌ها را رعایت نکند پلمپ خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چراکه ممکن است ابتلا به کرونا و آنفولانزا با توجه به فصل پاییز باهم اتفاق بیفتد و کار کادر درمان را سخت کند.

 

 

 

سرپرست شبکه بهداشت مسجد سلیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر