کد خبر: 983655 A

با اعلام فرماندار شهرستان گتوند؛

نشست هماهنگی سیزدهمین جشنواره ملی شعر «در کوچه آفتاب» و نمایشگاه خوشنویسی «درمسیرباد» یادمان "قیصر امین پور" در سالن جلسات فرمانداری شهرستان گتوند برگزار شد.

به گزارش ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان گتوند، نشست هماهنگی سیزدهمین جشنواره ملی شعر «در کوچه آفتاب» و نمایشگاه خوشنویسی «درمسیرباد» یادمان زنده‌یاد قیصر امین پور با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد.

معاون فرماندار شهرستان گتوند در این نشست گفت: دکتر قیصر امین پور فردی نام آشنا در ایران و جهان هست که می‌توان از اسم و آوازه این شخصیت، در حوزه علم، فرهنگ و هنر به شایستگی استفاده کرد.

محمد جونی افزود: قیصر امین پور شعر و سروده‌های زیادی در رثای امام، شهدا، دفاع مقدس و انقلاب داشته است که وی را به شاعر شعر انقلاب شهرت داد.

وی ادامه داد: توجه و ارزش نهادن به قیصر امین پور و استفاده از نام او برای معرفی فرهنگ و دیار این شهرستان با مردمانی بسیار دوست‌داشتنی، ساحل نشینان کارون بزرگ، می‌تواند برای ما در همه عرصه‌ها ارزشمند باشد.

معاون فرماندار گتوند خاطرنشان کرد: هشتم آبان سالروز درگذشت قیصر امین پور، یکی از روزهایی است که ما باید با برگزاری مراسم‌ها و جشنواره‌ها یاد این شاعر فرهیخته و فرزانه را همیشه مانا و ماندگار نگه‌داریم.

دبیر سیزدهمین جشنواره ملی شعر «در کوچه آفتاب» ضمن اشاره به کاستی های جشنواره سال گذشته از برنامه‌های جشنواره سالی جاری گفت و عنوان کرد: در جشنواره سال گذشته کم و کاستی ‌هایی وجود داشت که سعی داریم در جشنواره پیش رو، این کاستی‌ها را برطرف کنیم. با توجه به شیوع ویروس کرونا و با اعلام تصمیم ستاد کرونا، نحوه برگزاری این جشنواره به‌صورت حضوری یا مجازی اعلام می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: این جشنواره نه‌تنها برای شهرستان و استان اهمیت داشته بلکه هرساله آثار متعددی از سراسر کشور، به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود که این نشان از درک فرهنگی، هنری مردم و قدرشناس بودن آن‌ها از اساتید و اسطوره های کشور دارد.

در پایان این جلسه از پوستر سیزدهمین جشنواره ملی شعر «در کوچه آفتاب» و نمایشگاه خوشنویسی «در مسیر باد» رونمایی شد.

گفتنی است، این جشنواره از سال 1397 به‌صورت ملی و با حضور شاعران کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شده است و علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان مهرماه اشعار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

 

 

 

فرماندار گتوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر