کد خبر: 982726 A

به‌منظور بررسی آخرین وضعیت برنامه‌های سال آینده سوموی جهان؛

سوموکار اروندی در مجمع آنلاین سالیانه هیئت مدیره فدراسیون بین‌المللی کشتی سومو واقع در اوساکا ژاپن شرکت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، مجمع سالیانه هیئت مدیره فدراسیون بین‌المللی کشتی سومو واقع در اوساکا ژاپن، امسال ۲۰۲۰ با توجه به شرایط موجود کرونا به‌صورت آنلاین برگزار شد.

مصطفی محمودی، کاپیتان اسبق تیم ملی سومو کشورمان، برای سومین سال پیاپی به‌عنوان نایب رئیس کمیته ورزشکاران فدراسیون بین‌المللی سومو در این جلسه حضور داشت. محمودی در ۲۴ سالگی جوان‌ترین عضو حال حاضر هیئت مدیره فدراسیون بین‌المللی سومو بوده و عضویت وی تا سال آینده تمدید شده است، همچنین نخستین مدال در میادین بین‌المللی سومو در تاریخ کشورمان در سال ۲۰۱۶ توسط او کسب شد.

وی رئیس اسبق انجمن سومو استان خوزستان است و هم‌اکنون سکان هدایت انجمن کوراش منطقه آزاد اروند را بر عهده دارد.

فدراسیون بین‌المللی سومو یکی از رشته‌های به رسمیت شناخته شده توسط کمیته بین‌المللی المپیک است و علاوه بر اینکه یکی از کاندیداهای اصلی ورود به المپیک است. همچنین عضو اصلی بازی‌های ورلد گیمز که دومین رویداد بزرگ سازمان‌دهی شده توسط کمیته بین‌المللی المپیک پس از المپیک تابستانی و زمستانی است نیز هست.

انجمن سومو جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۹ زیر مجموعه فدراسیون ورزش‌های رزمی وقت و فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی حاضر توسط برادران منوچهری بنیان‌گذاری شد.

مجمع سالیانه فدراسیون بین‌المللی سومو امسال با حضور ۴۲ عضو خود از کشورهای ژاپن، آمریکا، مصر، هند، استرالیا، برزیل، هنگ‌کنگ، تایلند، آلمان، مغولستان، استونی، لهستان و ایران در تاریخ ۲۴ سپتامبر برگزار شد.

در این دوره مجمع مواردی از قبیل اتصال فدراسیون به خط اضطراری کمیته بین‌المللی المپیک، قوانین جدید مبارزه با دوپینگ و تغییرات در آئین‌نامه‌های فدراسیون به بحث و رأی گذاشته شد.

مهم‌ترین قسمت این جلسه را شاید بتوان اتفاقی ماندگار در تاریخ ورزش بانوان کشورمان دانست؛ درخواست پوشش اسلامی بانوان مسلمان در رقابت‌های بین‌المللی تحت نظر فدراسیون بین‌المللی سومو توسط انجمن سومو ایران به بحث و رأی‌گیری گذاشته شد و در نهایت بنا بر تصمیم هیئت مدیره، پس از یک دوره حضور آزمایشی بانوان با پوشش اسلامی در رقابت‌های قهرمانی جهان سال ۲۰۲۱ تصمیم نهایی با توجه به رأی اعضا گرفته خواهد شد.

سوموکار اروندی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر