کد خبر: 981715 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایذه خبر داد:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایذه، گفت: آتش‌سوزی در اراضی کشاورزی حاشیه تالاب میانگران بدون وارد شدن خسارت به تالاب به پایان رسید.

به گزارش ایلنا از خوزستان، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، احمد امیری با اعلام این خبر اظهار داشت: روز گذشته شعله‌های آتش در اراضی کشاورزی در حاشیه تالاب میانگران، زبانه کشید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایذه گفت: این آتش‌سوزی در بقایای محصولات کشاورزی حاصل از پایان کار برداشت تابستانه، به وقوع پیوست که با اقدام به موقع پرسنل یگان حفاظت محیط زیست ایذه شعله‌های آتش در سریع‌ترین زمان خاموش شد.

امیری افزود: در این آتش‌سوزی هیچ‌گونه خسارتی به تالاب میانگران وارد نشد و تنها، کاه و کلش اراضی کشاورزی ذکر شده در ۳ نقطه طعمه آتش شد.

وی تصریح کرد: پرسنل یگان حفاظت این اداره، همواره در حال انجام عملیات گشت و کنترل تالاب میانگران هستند و در صورت مواجه با چنین حوادثی اقدامات لازم را انجام خواهند داد تا خسارتی به تالاب وارد نشود.

وی در پایان تأکید کرد: در آتش‌سوزی روز گذشته، اراضی کشاورزی در آتش سوخته اطراف تالاب میانگران، کمتر از یک هکتار زمین بوده و این حادثه با اقدام به موقع کنترل و پایان یافت.

 

رئیس محیط زیست ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر